Elbląska Gala Sportu – Wielka satysfakcja z myślą o przyszłości

W sobotę (16 lutego) w sali Kina Światowid odbyła się kolejna Elbląska Gala Sportu. To świetna okazja do zaprezentowania osiągnięć w minionym 2012 roku. Głównymi bohaterami spotkania byli oczywiście zawodnicy. To dzięki nim o Elblągu mówiło się w całym kraju i nie tylko. Na uroczystość przybyli również trenerzy, działacze i sponsorzy , dzięki którym sportowcy mają szansę osiągać sukcesy. W tych trudnych ekonomicznie czasach symbioza sportu z samorządami i biznesem – to konieczność. Dlatego Gala miała charakter symbolu: z jednej strony zaprezentowano najlepszych, z drugiej doceniono ich osiągnięcia. To ważne by uczestnicy życia sportowego mieli świadomość, że ich dokonania nie przechodzą bez echa.

 

Elbląg stał się ważnym ośrodkiem sportu. Dotyczy to zarówno dużej aktywności w organizacji imprez najwyższej rangi krajowej i międzynarodowej, jak również funkcjonowania klubów na bardzo wysokim poziomie. Dobre przykłady i wzorce sprawiają, ze do sekcji garnie się dużo młodzieży, a to jedyna droga by wychować mistrzów. Oczywiście trzeba wspierać kulturę fizyczną, ale też należy zachować równowagę w postrzeganiu sportu wyczynowego i powszechnego. Ta granica jest bardzo subtelna, wymaga dużego wyczucia i uczciwego podejścia do sprawy.

Miasto stwarza potencjalnym adeptom sportu szeroka ofertę. W Elblągu świetnie funkcjonują sporty walki (boks, kickboxing, judo, zapasy), jest możliwość uprawiania gier zespołowych (Olimpia, Olimpia 2004, Concordia, Start, Truso) i innych dyscyplin indywidualnych. I choć na pierwszych stronach gazet pojawiają się najczęściej dokonania futbolistów, szczypiornistek to bodaj największym skarbem Elbląga są inicjatywy skierowane do weteranów, młodzieży i osób niepełnosprawnych. To jest sport krystaliczny, wynikający z pasji, nie skażony patologią pseudo zawodowstwa .To też konsekwencja działalności osób, które kulturze fizycznej poświęciły całe życie i starają się przenieść te wartości na nowe pokolenia. To w tych czasach zadanie karkołomne, ale przecież trzeba próbować. Dlatego warto podkreślić działalność Elbląskiego Klubu Nestora, gdzie nie tylko pielęgnuje się tradycje, ale daje młodzieży najlepsze przykłady.

Podczas spotkania uhonorowano i wyróżniono najlepszych, a całą uroczystość uświetnili występami artystycznymi zespół ALAYA oraz tancerze Formacji Tanecznej LOTOS-Jantar.

Nagrody Prezydenta Elbląga

Marianna Biskup (lekkoatletyka),

Sandra Kruk (boks)

Żaneta Cieśla (kick-boxing)

Patrycja Grześkowiak (karate)

Igor Janik (szachy)

Wojciech Załuski (kajakarstwo) i jego trenerka Agnieszka Banaś,

Zespoły siatkówki na siedząco mężczyzn i siatkówki plażowej mężczyzn z Integracyjnego Klubu Sportowego ATAK  oraz dyrektor klubu Aneta Rękas-Woźna

Formacja Taneczna LOTOS-Jantar i jej trener Antoni Czyżyk,

Grzegorz Rajkowski trener elbląskich ciężarowców z klubu Meyer,

Maciej Bobek (piłka nożna)

Daniel Baran (piłka nożna)

Kamil Stemplewski (sporty walki)

Vladimir Pashits ze Stowarzyszenia Fighter,

Zespół KS Meble Wójcik wraz z Jerzym Kruszewskim (piłka ręczna)

Andrzej Basista za organizację imprez sportowych na rzecz Elbląga (TKKF Witoszewo).

Elbląski Sportowy Klubie Nestora: Helena Pilejczyk, Zygmunt Prokop, Bogusław Strębski, Zdzisław Rogacewicz, Wiesław Budziński, Andrzej Minkiewicz, Józef Pyka, Tadeusz Piasecki, Eugeniusz, Roman Korzeniowski.

{AdmirorGallery}galae17{/AdmirorGallery}

Fot. Janusz Porycki

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x