II Młodzieżowe Igrzyska Olimpijskie w Nankinie – Pięcioro z Warmii i Mazur

W poniedziałek (11 sierpnia) w Centrum Olimpijskim PKOl odbyła się uroczystość oficjalnego pożegnania udającej się do Chin reprezentacji Polski na II Młodzieżowe Igrzyska Olimpijskie w Nankinie. W składzie olimpijczyków mamy dwoje zawodników Warmii i Mazur: Magdalenę Majewską (Baza Mrągowo) – windsurfing i Konrada Bukowieckiego (Gwardia Szczytno) – lekka atletyka.

W ekipie olimpijskiej jest również trzech naszych trenerów: Ireneusz Bukowiecki (lekka atletyka), Mariusz Nalewajek (żeglarstwo) i Robert Włodarczyk (kajakarstwo).

Olimpijczycy ( w składzie jest 59 sportowców), szkoleniowcy i ekipa medyczna otrzymali dyplomy potwierdzające powołanie do ekipy, które odebrali odbierali z rąk prezesa PKOl Andrzeja Kraśnickiego oraz członków Prezydium – Józefa Bejnarowicza, Tomasza Kwietnia i Andrzeja Persona. Stało się to w obecności przedstawicieli związków sportowych, klubów, a także rodziców, pamiętajmy bowiem, że w imprezie startować będą juniorzy młodsi.

Całość uroczystości miała bardzo podniosły charakter. Wysłuchano Hymnu Państwowego, a potem Hymnu Olimpijskiego.

{AdmirorGallery}majewska24{/AdmirorGallery}

Nominowani złożyli przyrzeczenia o godnym reprezentowaniu barw narodowych – w imieniu sportowców uczyniła to judoczka Kamila Pasternak, a w imieniu trenerów i członków kierownictwa reprezentacji – szkoleniowiec la Ireneusz Bukowiecki.

Prezes Andrzej Kraśnicki, gratulując wszystkim nominowanym powołania do reprezentacji, życzył im walki o jak najlepszy wynik sportowy, a potem – kontynuowania sportowej przygody już w roli uczestników „dorosłych” igrzysk olimpijskich.

Igrzyska w Nankinie zostaną rozegrane w dniach 16-28 sierpnia.

Źródło: PKOl.

{AdmirorGallery}nankin11{/AdmirorGallery}

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Baza Mrągowo Gwardia Szczytno Konrad Bukowiecki Letnie Igrzyska Olimpijskie Młodzieży Mrągowo Olsztyn Szczytno

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x