Kto najpopularniejszym szkoleniowcem młodzieży? – Jeden z pięciu

Zwycięzcę konkursu organizowanego przez samorząd województwa warmińsko-mazurskiego poznamy podczas Gali Sportu, która odbędzie się 6 marca 2013 roku w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej w Olsztynie. To już czwarta Gala. Bohaterami spotkania są sportowcy, którzy przez ostatnie 12 miesięcy stawali na podium krajowych oraz międzynarodowych imprez czy osoby mające wpływ na rozwój sportu w województwie. W ubiegłym roku po raz pierwszy wyróżnienia otrzymały również gminy wiejskie i miejskie oraz miasta, których kluby sportowe zdobyły największą liczbę punktów w klasyfikacji systemu sportu młodzieżowego.

 

Nie można zapominać o szkoleniowcach, bez których nie moglibyśmy mówić o znakomitych wynikach zawodników. Z myślą o nich organizowany jest plebiscyt na najpopularniejszego trenera młodzieżowego. W przeszłości zwyciężali już Tomasz i Alicja Sztąberscy (koszykówka), Jerzy Kowalski (kolarstwo) i Adam Łopatko (piłka nożna). W tym roku nominowani są Ireneusz Borowiecki (łyżwiarstwo szybkie), Janusz Czerniewicz (piłka nożna), Paweł Kuźmicki (żeglarstwo), Zbigniew Ludwichowski (lekkoatletyka) oraz Mirosław Mikołajewicz (kajakarstwo).

Żeby wesprzeć swojego faworyta w plebiscycie na najpopularniejszego szkoleniowca, wystarczy wysłać sms pod numer 7248 (treść wiadomości podajemy przy nazwiskach kandydatów). Głosować można do 28 lutego 2013 roku do godz. 23.59.

Kandydaci:

Ireneusz Borowiecki (w treści wiadomości należy wpisać: GO.NTM.1) – trener  łyżwiarstwa szybkiego i  short-tracku w elbląskim Klubie Sportowym Orzeł. Jego podopieczni z roku na rok pomnażają ilość  zdobytych punktów dla województwa warmińsko-mazurskiego w systemie sportu dzieci i młodzieży (rok 2012 – 143,25 pkt). Do największych sukcesów elbląskich zawodników z pewnością można zaliczyć udane występy Sebastiana Kłosińskiego, członka kadry narodowej i kadry olimpijskiej na Zimowe Igrzyska w Soczi. Podczas mistrzostw Europy seniorów zajął piąte miejsce w sztafecie na dystansie 5000m, a także zakwalifikował się na mistrzostwa świata juniorów w Melbourne oraz Pucharu Świata w Moskwie. Reprezentanci Orła zdobyli ponadto 2 krążki w mistrzostwach Polski seniorów w Elblągu (brąz na dystansie 500m – Sebastian Kłosiński i srebro na dystansie 5000m w biegu sztafetowym – Sebastian Kłosiński, Michał Domański, Jasiński, Kowalski) oraz 11 medali w mistrzostwach Polski juniorów, które rozgrywane były w Sosnowcu (6 złotych, 3 srebrne oraz 2 brązowe) – w składzie: Sebastian Kłosiński, Michał Domański, Adrian Jasiński, Dawid Kowalski.

Janusz Czerniewicz (w treści wiadomości należy wpisać: GO.NTM.2) – trener piłki nożnej klasy UEFA-A w Koleżeńskim Klubie Sportowym  Warmia Olsztyn. W 2012 roku jego zawodnicy zdobyli złoty medal podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Jest to pierwszy tak wysoki wynik w historii piłki nożnej

w województwie warmińsko-mazurskim. Wcześniej reprezentacja chłopców z naszego regionu pod kierownictwem Janusza Czerniewicka z powodzeniem rywalizowała z rówieśnikami w Pucharach Kazimierza Górskiego, Wacława Kuchara i  Jerzego Michałowicza.

Paweł Kuźmicki (w treści wiadomości należy wpisać: GO.NTM.3) – szkoleniowiec żeglarstwa w Klubie Sportowym Baza Mrągowo, nauczyciel w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Mrągowie. Na co dzień trenuje Sarę Piasecką i Marka Kalinowskiego, którzy w 2012 roku wywalczyli indywidualnie tytuły wicemistrzów Europy juniorów w klasie 29er. Z kolei Karolina Sołtaniuk i Martyna Mik sięgnęły po brązowe medale mistrzostw Polski juniorów.

Zbigniew Ludwichowski (w treści wiadomości należy wpisać: GO.NTM.4) trener lekkiej atletyki w Akademickim Związku Sportowym Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Wychowawca kilku pokoleń uzdolnionych zawodników. W minionych 12 miesiącach jego podopieczni z powodzeniem rywalizowali m.in. w międzynarodowych imprezach lekkoatletycznych – Karol Zalewski to wicemistrz świata juniorów w sztafecie 4x400m, natomiast Aleksandra Lisowska wywalczyła brązowy medal w akademickich mistrzostwach świata w biegu na 5000m. Co więcej, Karol Zalewski, Aleksandra Lisowska, Aleksandra Szczerbanowicz, Martyna Strucińska (złota medalistka Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w biegu na dystansie 800 m) oraz Mateusz Baczewski (srebrny medalista Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w biegu na dystansie 800 m) zakwalifikowali się do kadry narodowej.

Mirosław Mikołajewicz (w treści wiadomości należy wpisać: GO.NTM.5) – trener kajakarstwa w Uczniowskim Klubie Sportowym Koszałek Opałek Węgorzewo, założyciel sekcji kajakarstwa i jej główny animator. Szkoli Tomasza Barniaka, zawodnika który w minionym roku podczas mistrzostw Europy juniorów stanął na najniższym stopniu podium w konkurencji C-1 na dystansie 500 m. Tomasz Barniak wywalczył również trzy złote medale podczas mistrzostw Polski juniorów w konkurencjach C-1 500 m, C-1 1000 m oraz C-2 1000 m.

Organizatorzy gali: samorząd województwa warmińsko-mazurskiego oraz Warmińsko-Mazurska Federacja Sportu. Głosowanie współorganizuje spółka Edytor, wydawca Gazety Olsztyńskiej i Dziennika Elbląskiego

ZOBACZ GALĘ SPORTU 2012

http://wrota.warmia.mazury.pl/Samorzad/Aktualnosci/Najlepsi-sportowcy-uhonorowani-w-Olsztynie-galeria-zdjec-i-wyniki.html

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x