Najlepszym z Najlepszych po raz XVII i XVIII – Maciej Kowalewicz i Agata Barwińska

Fot. Bogdan Kowalewicz
W czwartek 16 września poznaliśmy wyróżnionych Laurem Najlepszym z Najlepszych, przyznawanym od 2003 roku przez marszałka województwa warmińsko-mazurskiego. W tym roku ze względu na wcześniejsze ograniczenia pandemiczne była to podwójna – XVII i XVIII – edycja. Uroczystość odbyła się się sali koncertowej Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej im. Feliksa Nowowiejskiego w Olsztynie. Jak zwykle wyróżnienia przyznawane są w kilku kategoriach.

Kandydatów do poszczególnych nagród dokonali dyrektorzy departamentów Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, nie brakowało również zgłoszeń od przedstawicieli instytucji, stowarzyszeń czy osób fizycznych. W edycji 2020 wybrano aktywności związane z gospodarką, innowacjami i rozwojem, osobowością, społeczeństwem, nauką, kulturą, sportem, kulturą, zdrowiem, sztuką kulinarną. W edycji 2021 nie było laureatów w kategorii sztuka kulinarna, za to doszła aktywność, którą nazwano – bliżej natury. W najbardziej nas interesującej kategorii sport wyróżniono: za rok 2020 strzelca TS Gwardia Olsztyn Macieja Kowalewicza, najlepszego zawodnika młodego pokolenia w Polsce, w roku 2021 laur otrzymała żeglarka SSW MOS Iława Agata Barwińska – wyróżniona dzień wcześniej podczas Gali Sportu.

Źródło: Wrota Warmii i Mazur

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Agata Barwińska gale sportowe Olsztyn sport seniorski

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x