Patryk Piasecki najlepszym sportowcem Mrągowa – Dwie wielkie pasje

Najlepszym sportowcem minionego roku w Mrągowie został Patryk Piasecki żeglarz i kolarz (MTB). Na wodzie reprezentuje Akademicki Klub Sportowy OSW Olsztyn, natomiast w kolarstwie grupę Renault Eco2, która z powodzeniem startuje w cyklach wyścigów MTB. Drugie miejsce zajęli: siostra Partyka – Sara Piasecka i Marek Kalinowski (Baza Mrągowo), którzy świetnie radzili sobie w Polsce i Europie w klasie 29er, trzecią lokatę wywalczyła kajakarka Bazy Dominika Włodarczyk. Wyniki ogłoszono podczas Gali w Mrągowie w piątek (8 lutego)

 

W głosowaniu internautów portali mragowo.wm.pl, mragowo24.info i sport.mragowo.pl oraz czytelników Kuriera Mrągowskiego tytuł Najpopularniejszego Sportowca Mrągowa 2012 zdobył Błażej Borowski – piłkarz MKS Mrągowia- Budextan Mrągowo. Za najlepszą drużynę minionego roku uznano Renault Eco2 TeamRenault Eko2 Team. Sportową Imprezą roku 2012 ogłoszono NMR Streetball Challenge.

Wyniki plebiscytu nie są zaskoczeniem. Patryk udowodnił, że jest bardzo wszechstronnym sportowcem. Oczywiście jego priorytetową dyscypliną jest żeglarstwo (obecnie klasa Laser), ale kolarstwo, traktowane najpierw jako sport uzupełniający, przerodziło się w prawdziwą pasję. Żeglarz z Mrągowo był postrachem dla rywali. Gdy tylko miał czas na starty w tej dyscyplinie zazwyczaj zwyciężał lub przyjeżdżał w ścisłej czołówce.

Sara Piasecka to najlepsza polska żeglarska młodego pokolenia, z którą wiążemy nadzieje na najbliższe Igrzyska Olimpijskie w Rio de Janeiro. W 2-osobowej klasie 29er pływała z Markiem Kalinowskim. Są wicemistrzami Polski i Europy juniorów. a w Dominika Włodarczyk jest mistrzynią i medalistka Mistrzostw Polski, odnosi też sukcesy międzynarodowe (regaty w Brandenburgu.)

Fot renault eco2 team

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x