Podsumowanie sezonu motorowego 2014 – Pasja, która łączy na całe życie

W piątek (9 stycznia)w Hotel Park odbyło się podsumowanie sezonu motorowego 2014Zarządu Okręgowego Polskiego Związku Motorowego w Olsztynie. Podczas gali uhonorowani zostali okolicznościowymi statuetkami i pucharami Mistrzowie Świata, Europy, Polski, krajowego pucharu oraz Mistrzostw Okręgu i Strefy Północnej.

W spotkaniu uczestniczyli przedstawicieli władz państwowych, samorządowych i resortowych m. in. Beata Bublewicz posłanka na Sejm RP, Wioletta Śląska – Zyśk wicemarszałek Województwa Warmińsko Mazurskiego w Olsztynie, Halina Zaborowska – Boruch wiceprezydent Miasta Olsztyna, Robert Zalewski naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie, Elżbieta Marcinkiewicz członek Zarządu Głównego PZM w Warszawie, Krzysztof Szeszko członek Zarządu Głównego PZM w Warszawie

Wszystkich przywitał gospodarz uroczystości Andrzej Olszewski prezes Polskiego Związku Motorowego Zarządu Motorowego w Olsztynie, który po krótkim podsumowaniu sezonu

Przekazał mikrofon prowadzącym: Krzysztofowi Jermakowowi i Marcinowi Szanterowi. Panowie wywoływali laureatów, krótko charakteryzując ich sylwetki i osiągnięte sukcesy

WYRÓŻNIENIA PRZYZNANE ZAWODNIKOM I KLUBOM

– Mieszko Gotkowski – PKS Korona Elbląg – Wicemistrz Polski w Rajdach Enduro klasa E1

– Jędrzej Żuralski – WAMK Lidzbark Warm. Wicemistrz Polski w Supermoto w klasa S2

– Mariusz Kondratowicz – Motoklub Olsztyn Wyścigi Motocyklowe reprezentowanie regionu w zawodach ogólnopolskich i europejskich

– Warmiński Auto Moto Klub w Lidzbarku Warm – Wicemistrz Polski w klasyfikacji Klubowej w Supermoto

– Klub Miłośników Weteranów Rotor w Olsztynie – 40 lat klubu.

– SEBASTIAN ROZWADOWSKI -za zdobycie tytułu Mistrza Polski w Klasyfikacji Generalnej LOTOS Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski

– DANIEL SIATKOWSKI – za zdobycie tytułu Wicemistrza Polski w Klasyfikacji Generalnej LOTOS Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski

– MARCIN HINZ – za zdobycie 1 miejsca w klasie ASTRA Rajdowego Pucharu Polski

– BARTOSZ IDŹKOWSKI – zdobywca tytułu Wicemistrza Polski w klasie KZ w kartingu

– RADOSŁAW TYPA – za zdobycie tytułu II Wicemistrza Polski w Klasie 6. LOTOS Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski

– BOHDAN LUDWICZAK – za wyniki sportowe i popularyzację sportów motorowych na arenie ogólnoświatowej (reprezentantowi Polski w Mistrzostwach Świata Rallycross)

– MAGDALENA DUCHANIK i MARCIN ŁUKASZEWSKI – Motoklub Olsztyn – za wyniki sportowe i popularyzację sportów motorowych na arenie ogólnopolskiej

– MATEUSZ LUDWICZAK – za wyniki sportowe i popularyzację sportów motorowych na arenie ogólnoświatowej

{AdmirorGallery}moto550{/AdmirorGallery}

MOTOCROSS

Mistrzostwa Strefy Polski Północnej

Klasa MX 85

Jakub Baranowski – MK Lidzbark Warm. Mistrz Strefy

Klasa MX 2 Junior

Kacper Kozłowski – MK Lidzbark Warm. Mistrz Strefy

Cezary Lewko – Motoklub Olsztyn II Wicemistrz Strefy

Klasa MX B

Marcin Szczepański – MK Lidzbark Warm. Mistrz Strefy

Dawid Krysik – Motoklub Orneta – Wicemistrz Strefy

Klasa MX 1 C

Dawid Holiński – MK Lidzbark Warm. II Wicemistrz Strefy

Klasa MX 2C

Krzysztof Pastuszka – PKS Korona Elbląg

Moto Klub Lidzbark Warmiński – II Wicemistrz Strefy w klasyfikacji klubowej

Warmińsko Mazurskie Mistrzostwa Okręgu

Klasa MX kobiet

Izabela Świderek AMK Drwęca Ostróda – MISTRZ OKRĘGU

Angela Stępnicka WAMK Lidzbark Warm.- WICEMISTRZ OKREGU

Daria Krawczyk AMK Drwęca Ostróda – II WICEMISTRZ OKRĘGU

Klasa MXC1

Marcin Olejnik LKS Jastrząb Lipno – MISTRZ OKRĘGU

Dawid Holliński MK Lidzbark Warmiński WICEMISTRZ OKREGU

Kamil Maczukin WAMK Lidzbark Warm. – II WICEMISTRZ OKRĘGU

Klasa MXC2

Krzysztof Pastuszka PKS Korona Elbląg – MISTRZ OKRĘGU

Kacper Krajewski GAMK Gdańsk – WICEMISTRZ OKREGU

Piotr Zinko PKS Korona Elbląg – II WICEMISTRZ OKRĘGU

MX Masters

Piotr Czajkowski Motoklub Olsztyn – MISTRZ OKRĘGU

Dariusz Lewko Motoklub Olsztyn – ZEM Racing Team WICEMISTRZ OKREGU

Dariusz Strzelecki Motosport Castrol Team Toruń – II WICEMISTRZ OKRĘGU

MXOpen

Damian Bykowski PSM OFF ROAD Białystok – MISTRZ OKRĘGU

Sebastian Kuncicki KKM Kwidzyn – WICEMISTRZ OKREGU

Bartosz Nowacki WKM Więcbork – II WICEMISTRZ OKRĘGU

MXB

Marcin Szczepański MK Lidzbark Warmiński – MISTRZ OKRĘGU

Krzysztof Dziadko Motoklub Olsztyn – WICEMISTRZ OKREGU

Tomasz Żulewski Motoklub Orneta – II WICEMISTRZ OKRĘGU

MX2 Junior

Kacper Kozłowski MK Lidzbark Warmiński – ZEM Racing Team MISTRZ OKRĘGU

Cezary Lewko Motoklub Olsztyn ZEM Racing Team – WICEMISTRZ OKREGU

Kamil Szutowicz SKM WIRAŻ Bartoszyce – II WICEMISTRZ OKRĘGU

MX 85

Bartłomiej Warda Motoklub Reszel – MISTRZ OKRĘGU

Cezary Lasota SKM WIRAŻ Bartoszyce – WICEMISTRZ OKREGU

Filip Bukowicz GAMK Gdańsk – II WICEMISTRZ OKRĘGU

MX 65

Jakub Hanusz MK Lidzbark Warmiński – MISTRZ OKRĘGU

Maksymilian Nikiel Motoklub Olsztyn – WICEMISTRZ OKREGU

Mateusz Szafrański CAMK Poltarex Człuchów – II WICEMISTRZ OKRĘGU

SPORTY POPULARNE

Nawigacyjne Samochodowe Mistrzostwa Okręgu

– Załoga: Kierowca Dorota Kazmierska – Pilot Dorota Arsenowicz – Mistrzowie Okręgu 2014 w klasyfikacji generalnej Kobiet   A. Elbląski

– Automobilklub Elbląski – Klubowy Mistrz Okręgu 2014

KARTING

– Klub Turystyki Motorowej „Dadaj” Biskupiec z – okazji 50 lecia działalności

– Helena Rymek – za współpracę i zaangażowanie w bezpieczeństwo medyczne w sportach motorowych

– Zenon Pinkowski – za zaangażowanie i wkład pracy na rzecz sportów motorowych

– Ryszard Rymek – za zaangażowanie i wkład pracy na rzecz sportów motorowych

– Andrzej Rogoziński- za zaangażowanie i wkład pracy na rzecz sportów motorowych

– Ryszard Rogoziński – za działalność i wkład pracy na rzecz sportów motorowych

– Rafał Pinkowski – za organizację i współuczestnictwo w zawodach kartingowych

{AdmirorGallery}moto551{/AdmirorGallery}

SPORTY SAMOCHODOWE

RALLY SPRINT MISTRZOSTWA WARMII I MAZUR

KLASA JUNIOR RALLY SPRINT MISTRZOSTW WARMII I MAZUR (Fiat 126p)

– DAWID GRZYBOWSKI (kierowca) A. Nowomiejski – Mistrz Warmii i Mazur 2014

KLASA 1 RALLY SPRINT MISTRZOSTW WARMII I MAZUR

-RADOSŁAW HASIAK (kierowca) A. Nowomiejski – Mistrz Warmii i Mazur 2014

– KAROL CHABATOWSKI (kierowca) A. Lubawski Kleina Team-Wicemistrz Warmii i Mazur 2014

KLASA 2 RALLY SPRINT MISTRZOSTW WARMII I MAZUR

– MARCIN SKURACZ (kierowca) A. Warmiński –   Mistrz Warmii i Mazur 2014

– JAKUB BARAN (kierowca) A. Toruński – Wicemistrz Warmii i Mazur 2014

– ALEKS BARAN (pilot) – Wicemistrz Warmii i Mazur 2014

– MAREK WODARCZYK (kierowca) A. Nowomiejski-II Wicemistrz Warmii i Mazur 2014

– ANNA KONOP (pilot) – II Wicemistrz Warmii i Mazur 2014

KLASA 3 RALLY SPRINT MISTRZOSTW WARMII I MAZUR

– DOMINIK WINCKIEWICZ (kierowca) Moto-Klub Lidzbark Warm.- Mistrz Warmii i Mazur 2014

– KRZYSZTOF LENDAS (kierowca) A. Warmiński – Wicemistrz Warmii i Mazur 2014

– ARTUR ISKRA (kierowca) WAMK Lidzbark Warm.-II Wicemistrz Warmii i Mazur 2014

KLASA 4 RALLY SPRINT MISTRZOSTW WARMII I MAZUR

– ŁUKASZ MARKIEWICZ (kierowca) Olsztyński Klub Rajdowy- Mistrz Warmii i Mazur 2014

– MARCIN MAJEWSKI (pilot) – Mistrz Warmii i Mazur 2014

– TOMASZ GĘSTWICKI (kierowca) A. Morski – Wicemistrz Warmii i Mazur 2014

– PIOTR FELIKSIAK (pilot)  – Wicemistrz Warmii i Mazur 2014

– KONDRAD SYMONAJĆ (kierowca) OKM – II Wicemistrz Warmii i Mazur 2014

KLASA GOŚĆ RALLY SPRINT MISTRZOSTW WARMII I MAZUR

MICHAŁ MALKIEWICZ (kierowca) OKR  – Mistrz Warmii i Mazur 2014

KLASYFIKACJA GENERALNA RALLY SPRINT MISTRZOSTW WARMII I MAZUR

– ŁUKASZ MARKIEWICZ (kierowca) OKR – Mistrz Warmii i Mazur 2014

– MARCIN MAJEWSKI (pilot) – Mistrz Warmii i Mazur 2014

– TOMASZ GĘSTWICKI (kierowca) A. Morski – Wicemistrz Warmii i Mazur 2014

– PIOTR FELIKSIAK (pilot) – Wicemistrz Warmii i Mazur 2014

– KONDRAD SYMONAJĆ (kierowca) OKM – II Wicemistrz Warmii i Mazur 2014

SZUTROWY PUCHAR Szuter Cup 2014

KLASA 3 SZUTER CUP

– MARCIN KURP (kierowca) A. Warmiński- Mistrz Szutrowego Pucharu (Szuter Cup)

– PIOTR PASZTALENIEC (pilot) A. Warmiński – Mistrz Szutrowego Pucharu

– SEBASTIAN CHRZANOWSKI (kierowca) A. Warmiński – Wicemistrz Szutrowego Pucharu

-ADAM BINIĘDA (pilot) Olsztyński Klub Rajdowy – Wicemistrz Szutrowego Pucharu

– GRZEGORZ KONARSKI (kierowca) OKR           – II Wicemistrz Szutrowego Pucharu

– DANIEL ŻÓŁTAK (pilot) Olsztyński Klub Rajdowy – II Wicemistrz Szutrowego Pucharu

KLASA 4. SZUTER CUP

– SŁAWOMIR STRYCHALSKI (kierowca) A. Sudecki – Mistrz Szutrowego Pucharu

– MARCIN HINZ (pilot) Olsztyński Klub Rajdowy    – Mistrz Szutrowego Pucharu

– ŁUKASZ MICHALINA (kierowca) A. Koszaliński – Wicemistrz Szutrowego Pucharu

– MARCELI STANKIEWICZ (pilot) A. Koszaliński  – Wicemistrz Szutrowego Pucharu

– PAWEŁ ZAKRZEWSKI (kierowca) A. Polski – II Wicemistrz Szutrowego Pucharu

– MAGDALENA ZAKRZEWSKA (pilot) A. Polski – II Wicemistrz Szutrowego Pucharu

KLASA OPEN SZUTER CUP

– KONRAD DUDZIŃSKI (kierowca) Olsztyński Klub Rajdowy-     Mistrz Szutrowego Pucharu

– MATEUSZ KUŁAKOWSKI (pilot) Olsztyński Klub Rajdowy-      Mistrz Szutrowego Pucharu

KLASA N4/R4-31 SZUTER CUP

– MARIUSZ ZAPAŁA (kierowca) A. Kielecki – Mistrz Szutrowego Pucharu (Szuter Cup)

– RYSZARD CHLEBOWSKI (pilot) A. Mielecki- Mistrz Szutrowego Pucharu (Szuter Cup)

KLASA GOŚĆ SZUTER CUP

– ZBIGNIEW STANISZEWSKI (kierowca) A. Polski – Mistrz Szutrowego Pucharu

– BARTŁOMIEJ BOBA (pilot) A. Polski – Mistrz Szutrowego Pucharu

– KRZYSZTOF HOŁOWCZYC (kierowca) A. Polski – Wicemistrz Szutrowego Pucharu

– ŁUKASZ KURZEJA (pilot) A. Polski – Wicemistrz Szutrowego Pucharu

– KRZYSZTOF PREDKO (kierowca) A. Warmiński – II Wicemistrz Szutrowego Pucharu

KLASYFIKACJA GENERALNA SUTER CUP

– MARCIN KURP A. Warmiński – Mistrz Szutrowego Pucharu (Szuter Cup)

– PIOTR PASZTALENIEC A. Warmiński – Mistrz Szutrowego Pucharu

– SEBASTIAN CHRZANOWSKI A. Warmiński – Wicemistrz Szutrowego Pucharu

– ADAM BINIĘDA Olsztyński Klub Rajdowy – Wicemistrz Szutrowego Pucharu

SŁAWOMIR STRYCHALSKI A. Sudecki    – II Wicemistrz Szutrowego Pucharu

MARCIN HINZ Olsztyński Klub Rajdowy     – II Wicemistrz Szutrowego Pucharu

KLASYFIKACJA KLUBOWA Rajdów Okręgowych, czyli cyklu Szuter Cup

– AUTOMOBILKLUB WARMIŃSKI – Mistrz Szutrowego Pucharu

– AUTOMOBILKLUB KOSZALIŃSKI – Wicemistrz Szutrowego Pucharu

– AUTOMOBILKLUB SUDECKI – II Wicemistrz Szutrowego Pucharu

{AdmirorGallery}moto552{/AdmirorGallery}

Fot: Małgorzata Kępińska i Jolanta Franciszka Giedrojć Gorąca

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

bartoszyce Elbląg gala karting Lidzbark Warmiński motocrss Olszytn Orneta Ostróda sporty samochodowe

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x