Szymon Rekita sportowcem roku Powiatu Olsztyńskiego – Jesteśmy z Wami zawsze i …wszędzie

We wtorek (28 maja) w sali sesyjnej Starostwa Olsztyńskiego odbyła się Gala pod hasłem „Sportowiec Roku Powiatu Olsztyńskiego 2012”. Starosta Mirosław Pampuch i jego współpracownicy spotkali się z wyróżniającymi się sportowcami powiatu. To już tradycja uhonorowania zawodników, którzy swymi wynikami dostarczają nam wszystkim tylu miłych wrażeń. W tym roku doceniono nie tylko „złotą dziesiątkę”, również trenerów, animatorów oraz zawodników reprezentujących szkoły i placówki oświatowe Powiatu Olsztyńskiego.

Głównym laureatem został wychowanek Warmii Biskupiec, obecnie kolarzy włoskiej grupy Szymon Rekita (na zdjęciu w reprezentacji Polski fot. Christopher Jobb) . To bardzo wszechstronny ambitny kolarz , specjalista w jeździe indywidualnej na czas i jeździe po górach, który odnosi już międzynarodowe sukcesy. Lista jego osiągnięć w minionym roku jest bardzo bogata. Wystarczy wymienić choćby: Mistrzostwo Polski w jeździe indywidualnej na czas, wicemistrzostwo w Górskich Szosowych Mistrzostwach Polski; zwycięstwo Pucharze Polski 2012 – klasyfikacji Polskiego Związku Kolarskiego 2, II miejsce w Pucharze Świata w Luxemburgu, szóste w Mistrzostwach Europy w jeździe indywidualnej na czas i 13. miejsce w czempionacie światowym w tej samej konkurencji. Triumfatora niestety zabrakło na Gali, bowiem wyjechał na wyścig polsko-ukraiński. Oprócz symbolicznych nagród Szymon otrzymał czek na 2,5 tys. złotych.

Walka o tytuł najlepszego sportowca Powiatu Olsztyńskiego była bardzo zażarta. Do dońca największym rywalem Rekity były warcabista z Jezioran Władysław Daliga.

– Wybór był naprawdę bardzo trudny, tym bardziej, że zarówno Szymon, jak i Władysław odnosili wielkie sukcesy na zawodach najwyższej, światowej rangi – przyznaje Sławomir Lech, który w olsztyńskim starostwie odpowiada za sprawy sportowe. – Ostatecznie Zarząd Powiatu po wsparciu się opiniami Rady Sportu Powiatu Olsztyńskiego i Komisji Edukacji, Kultury, Kultury Fizycznej i Promocji zdecydował o zwycięstwie kolarza.

Trzecie miejsce wywalczyła Małgorzata Jasińska – kolejna przedstawicielka kolarstwa, również występująca w barwach włoskiej grupy, ale w krajowych imprezach mistrzowskich jeździ dla rodzinnego Barczewa.

„Złota dziesiątka” najlepszych sportowców powiatu wygląda następująco:

1 Szymon Rekita kolarz z Biskupca,

2 Władysław Daliga warcabista z Jezioran,

3 Małgorzata Jasińska kolarka z Barczewa,

4 Piotr Skrzeszewski kolarz z Biskupca,

5 Monika Kopińska kolarka z Biskupca,

6 Patrycja Stańczak kolarka z Biskupca

7 Paweł Kostrubski kolarz z Biskupca

8 Paulina Kmieć warcabista z Jezioran

9 Zuzanna Suchocka warcabista z Jezioran

10 Szymon Morzy warcabista z Jezioran

Podczas Gali wyróżniono również trenerów i zawodników reprezentujących szkoły i placówki oświatowe Powiatu Olsztyńskiego.

Oto lista wyróżnionych

z SOSW Żardeniki – Katarzyna Borys, Łukasz Wrzosek, Grzegorz Figurski, Przemysław Makowski, Paweł Zając, Sławomir Zając, a także Kamil Stefański – Publiczny Specjalny Katolicki Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Żardenikach, Dawid Kaczmarczyk i Adam Neuman – Ośrodek Rehabilitacyjno – Edukacyjno – Wychowawczy w Biskupcu, Karolina Dryło i Dominik Hekman – Zespół Szkół w Biskupcu. Wyróżnienia otrzymali też młodzi kolarze LKK Warmia Biskupiec: Wojciech Suchocki, Aleksandra Stańczak, Klaudia Kmiołek, Marek Rydel i Mateusz Pachucki. Zarząd Powiatu nagrodził też najlepszych trenerów powiatu: Dariusza Jaskulskiego – LKK WARMIA w Biskupcu i Stanisław Morzy – UKS Sekcja Warcabowa w Jezioranach.

{AdmirorGallery}pamp28{/AdmirorGallery}

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x