Tak sie wykorzystuje walory regionu – Olsztyn, Olecko i Braniewo wyróżnione

Wojewódzkie Centrum Informacji Turystycznej z Olsztyna wraca z Poznania z tytułem najlepszego centrum w kategorii czterogwiazdkowych punktów informacji. Przedstawiciele WCIT odebrali nagrodę z rąk Rafała Szmytke, prezesa Polskiej Organizacji Turystycznej podczas odbywających się w Poznaniu Targów Tour Salon. Przy okazji targów w Poznaniu odznaczone zostały także dwa inne punkty z naszego województwa: Centrum Informacji Turystycznej w Olecku – III miejsce w kategorii trzygwiazdkowych, Punkt Informacji Turystycznej w Braniewie – II miejsce w kategorii dwugwiazdkowych.

 

– To prestiżowe wyróżnienie, które nas bardzo cieszymówi marszałek województwa Jacek Protas.Centra informacji turystycznej są wizytówkami regionu, ponieważ niejednokrotnie są pierwszym miejscem, do którego trafia turysta w celu poznania oferty regionu. Od jakości tego kontaktu, poziomu świadczonych przez centra usług informacyjnych zależy, jak będziemy postrzegani przez odwiedzających nas turystów.

W konkursie mogą brać udział wszystkie certyfikowane placówki informacji turystycznej działające zgodnie z zasadami i standardami Polskiego Systemu Informacji Turystycznej. Zgłoszone do konkursu placówki „IT” oceniane są z uwzględnieniem w szczególności takich elementów jak: lokalizacja placówki, wygląd, funkcjonalność i estetyka jej wnętrza, dostępność dla turystów, w tym osób niepełnosprawnych, godziny pracy, kwalifikacje pracowników, w tym znajomość języków obcych, jakość, zasięg i kompletność udzielanych informacji, zaopatrzenie w materiały informacyjno-promocyjne.

{AdmirorGallery}tury25{/AdmirorGallery}

Warto wspomnieć, że centra w Olsztynie i w Olecku uczestniczą w projekcie modernizacji i rozbudowy regionalnego systemu informacji turystycznej, realizowanego przez samorząd województwa w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego. Samorząd prowadzi ten projekt w partnerstwie z 23 jednostkami z województwa. Efektem mają być nowoczesne, w pełni wyposażone i oznakowane centra informacji turystycznej w Bartoszycach, Biskupcu, Ełku, Fromborku, Gietrzwałdzie, Giżycku, Gołdapi, Iławie, Jedwabnie, Kętrzynie, Kozłowie, Lidzbarku Warmińskim, Morągu, Mrągowie, Olecku, Olsztynie, Orzyszu, Ostródzie, Pieckach, Piszu, Rynie, Tolkmicku i Węgorzewie. Wszystkie te ośrodki będą przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych i wyposażone w nowoczesny sprzęt komputerowy, elektroniczny, sprzęt i meble. Dzięki środkom z projektu zostanie stworzony system do indywidualnego zwiedzania m-Guide, który umożliwi turystom poznanie oferty turystycznej województwa i pozwoli na wcześniejsze zaplanowanie pobytu na Warmii i Mazurach.

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x