Tradycyjne spotkanie Wigilijne – Życzenia kurtuazyjne, a myśli niewesołe…

Tradycyjnie w ostatnich dniach starego roku władze sportu na Warmii i Mazurach uczestniczyły się na wewnętrznym zebraniu z prezesami związków , na którym podsumowano mijający okres i zapoznano się z najistotniejszymi wytycznymi na najbliższą przyszłość. Po części merytorycznej odbyło się spotkanie wigilijne z przedstawicielem Urzędu Marszałkowskiego – dyrektorem Departamentu Sportu Alicją Rutecką.

 

Samorząd Wojewódzki, także samorządy lokalne są głównymi sponsorami sportu młodzieżowego we wszystkich aspektach (szkolnym, wyczynowym i masowym), wspierają też nasze ligowe zespoły w różnych dyscyplinach.

Kurtuazja wymaga by to widzieć i docenić. Na takich spotkaniach etykieta nie przewiduje jednak konkretnych, ostrych uwag, były więc wzajemne życzenia dalszej współpracy i znalezienia najlepszej ścieżki dla rozwoju sportu i kultury fizycznej. Nie wierzę by za uśmiechem jaki towarzyszy przy tego typu okazjach nie tliła się w sercach rozterka. Co będzie z polskim, także warmińsko-mazurskim sportem w najbliższej przyszłości?

A te największe rozterki to przede wszystkim ekspansja sportu ultrawyczynowego (lig profesjonalnych), który generuje ogromne pieniądze, a mając wsparcie w mediach (wspólne interesy) dyktuje swoje warunki, które niestety nie przekładają się na stworzenie właściwego modelu rozwoju kultury fizycznej. Konsekwencją jest totalny regres reprezentacji narodowych w najpopularniejszych dyscyplinach, upadek małych sekcji , brak dopływu najbardziej utalentowanych zawodników do najwyższych klas rozgrywkowych. Niekontrolowany zaciąg zagraniczny niszczy polski sport, niweczy wieloletnią pracę szkoleniową w polskich klubach.

Dlatego życzę władzom polskiego sportu dostrzeżenia problemów, a zarządom związków sportowych twardszego kręgosłupa, by nie ulegały presji tym, którzy sport przeliczają tylko na pieniądze.

{AdmirorGallery}wigilia14{/AdmirorGallery}

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Olsztyn WarmińskoMazurska Federacja Sportu

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x