TS Gwardia Olsztyn oceniła sportowy rok 2013 – Bez szpanu w jednej rodzinie

W „Zakątkach Europy” Towarzystwo Sportowe Gwardia Olsztyn podsumowało sportowy rok 2013. Kiedyś wiodący klub Warmii i Mazur dziś jest stowarzyszeniem skupiającym zawodników dwóch dyscyplin: judo i strzelectwa. Wspierają się nawzajem i konsekwentnie realizują cele. W osobach Macieja Sarnackiego, Kamila Kozłowskiego i Andrzeja Jasutowicza mają liderów przyciągających dzieci i młodzież.

 

Wspólne spotkanie sportowców i powrót do wydarzeń minionego roku jest znakomitym pomysłem. W jednym miejscu i czasie można jeszcze raz zobrazować dokonania ( a jest się czym pochwalić), również podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesów i docenić bohaterów. Tych, którzy walczą o olimpijskie paszporty i najmłodszych, którzy za przykładem mistrzów stawiają w sporcie pierwsze kroki.

W spotkaniu uczestniczyli m. in. Alicja Rutecka – dyrektor Departamentu Sportu Urzędu Marszałkowskiego oraz Zbigniew Lewicki – prezes Warmińsko-Mazurskiej Federacji Sportu – reprezentanci instytucji, z którymi Gwardia ściśle współpracuje i realizuje cele: sportowe, wychowawcze oraz promocyjne.

Praktycznie zamyka się to w takich przedsięwzięciach jak:

– Szkolenie sportowe dzieci i młodzieży biorącej udział w ogólnopolskim współzawodnictwie sportowym

– Upowszechnienie różnorodnych form aktywności fizycznej wśród: dzieci i młodzieży, osób dorosłych, osób niepełnosprawnych.

– Organizacja imprez sportowo-rekreacyjnych skierowanych do mieszkańców Olsztyna.

– Organizacja krajowych i międzynarodowych imprez sportowych

– Wspieranie wymiany i kontraktów sportowych w ramach realizacji projektów w zakresie sportu z regionami partnerskimi województwa warmińsko – mazurskiego.

Za przytoczonymi tezami kryją się konkretne działania w wyczynie na najwyższym poziomie, a także w rozwijaniu sportu powszechnego, na który też musimy stawiać, by nie tylko wychować następców mistrzów, ale przekonać młode pokolenie do uprawiania kultury fizycznej

Ikoną Gwardii jest z całą pewnością Maciej Sarnacki – medalista Uniwersjady i Pucharów Europy, aktualny mistrz Polski i nasz kandydat na Igrzyska Olimpijskie Rio de Janeiro 2016. Osiągnął już najwyższy poziom i niebawem czeka do batalia o punkty w turniejach kwalifikacyjnych. Podobnie Kamila Kozłowskiego – wicemistrza kraju w kategorii open – zawodnika, którego na macie ogląda się z największą przyjemnością, ze względu na widowiskowość jego walk. Czasami ponosi go temperament, ale możliwości ma nieograniczone. Ich śladem kroczy Kacper Witkowski, który ma zadatki na zawodnika dużego formatu.

W strzelectwie postaciami, na których wzoruje się młodzież są Andrzej Jasutowicz i Wojciech Krakowski. Przez lata utrwalili swą pozycje w polskim strzelectwie – dyscyplinie trudnej, którą zdominowały kluby wojskowe i…:zagłębie lubuskie (Gwardia Zielona Góra), ale Olsztyn nie odpuszcza i trzyma się dzielnie.

Liderów uhonorowano pięknymi pucharami i okolicznościowymi gadżetami, natomiast młodzież otrzymała gustowne statuetki. Najmłodszym, którzy już rozpoczęli treningi, ale jeszcze nie wystąpili w turniejach wręczono dyplomy, a słowa otuchy powinny ich zmobilizować do intensywnej pracy.

Osiągnięcia Gwardii to ogromna zasługa trenerów i działaczy. Ich role się przenikają, bowiem w klubie się nie przelewa i trzeba zajmować się wszystkim. Kadrę trenerska w judo stanowią obecnie: Andrzej Grudziński, Wojciech Sarnacki , Wacław Najmowicz i Robert Zbysław – lekarz z Iławy, który w swoim mieście zorganizował podsekcję olsztyńskiej Gwardii. W strzelectwie szkolenie prowadzą : nestor olsztyńskich trenerów Stanisław Myszkowski i Bogdan Kowalewicz, młodzieży radą służą też najbardziej doświadczeni zawodnicy.

Wacław Najmowicz oprócz klubowej statuteki otrzymał specjalny prezent od rodziców dzieci, których trenuje ze wzruszająca dedykacją, wyrażającą podziękowanie za znakomite efekty przede wszystkim w kształtowaniu charakterów najmłodszych. Zaangażowanie rodziców jest szczególnie godne podkreślenia. To nie tylko wsparcie materialne, ale załatwianie mnóstwa spraw organizacyjnych, zwłaszcza podczas wyjazdów na turnieje, organizacji własnych imprez.

I tak się toczy życie sportowe w Gwardii – bez wielkiego szpanu, za to w znakomitej atmosferze, gdzie swoje miejsce mają mistrzowie, ale również cała plejada dzieci i młodzieży. I tak powinno być…

{AdmirorGallery}gwardia20{/AdmirorGallery}

 

gale sportowe Gwardia Olsztyn Olsztyn

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x