W Powiecie Olsztyńskim rządzą kolarze i warcabiści – Na czele sławni, za nimi żądni sławy

W siedzibie Starostwa Olsztyńskiego odbyła się Gala Sportu, podczas której wręczono nagrody najlepszym zawodnikom minionego roku w Powiecie Olsztyńskim. Grono wyróżnionych zdominowali przedstawiciele dwóch dyscyplin: kolarstwa i warcabów, znaleźli się tez przedstawiciele żeglarstwa, boksu i MMA. Za najlepszego sportowca 2013 roku uznano kolarza z Biskupca Szymona Rekitę.

Wprawdzie Szymon już w ubiegłym roku jeździł w grupie włoskiej, ale w imprezach rangi mistrzowskiej (kraju, Europy i świata) reprezentował Warmię Biskupiec. Drugie miejsce zajął Piotr Kula (BTŻ Biskupiec), który występuje w barwach GTŻ Gdańsk, ale jeszcze kilka miesięcy temu był zawodnikiem BTŻ i swemu rodzinnemu miastu, także powiatowi i całemu regionowi przynosił wiele splendoru. Zresztą tak jest do dziś i zmiana klubu niewiele w tej kwestii zmieniła

Podium uzupełniła bardzo utalentowana Marta Jaskulska z sekcji kolarskiej LKK Warmia, która zapowiada się na zawodniczkę dużego formatu.

Nagrody sportowcom wręczył Starosta Olsztyński Mirosław Pampuch, który również wyróżnił przedstawicieli LKK Warmia: trenera Dariusza Jaskulskiego i sekretarza klubu: Narcyza Klika za wkład w rozwój, krzewienie kultury fizycznej i promowanie Powiatu Olsztyńskiego.

Nagrodzeni sportowcy:

1 Szymon Rekita (kolarstwo) LKK WARMIA Biskupiec – SPORTOWIEC ROKU 2013 POWIATU OLSZTYŃSKIEGO; osiągnięcia: III miejsce w Mistrzostwach Polski w jeździe indywidualnej na czas, XVIII miejsce w Mistrzostwach Świata w jeździe indywidualnej na czas i III miejsce wśród zawodników 19-letnich, I miejsce w Mistrzostwach Polski w jeździe indywidualnej na czas Zrzeszenia LZS, III miejsce w klasyfikacji generalnej wyścigu Polska – Ukraina, V miejsce w Grand Prix Mocambo Bar Włochy, członek kadry narodowej.

2 Piotr Kula (żeglarstwo) Biskupieckie Towarzystwo Żeglarskie – NAGRODA ZA WYBITNE OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE; osiągnięcia: I miejsce – Klasyfikacja Generalna Europejskiej Ligi Mistrzów, I miejsce – Mistrzostwa Polski w konkurencji regat meczowych w Pucku, I miejsce – Mistrzostwa Polski w konkurencji regat flotowych w Górkach Zachodnich, Zawody Żeglarskiej Ligi Mistrzów: III miejsce w LaRochelle (Francja), III miejsce w Kilonii (Niemcy), VI miejsce w Medemblik (Holandia), III miejsce Garda (Włochy)

Zawodnicy otrzymali dyplomy, trofea, nagrody rzeczowe i finansowe

3 Marta Jaskulska (kolarstwo) LKK WARMIA Biskupiec; osiągnięcia: – I miejsce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach o randze Mistrzostw Polski w jeździe indywidualnej na czas, I miejsce w tych samych mistrzostwach w jeździe na czas dwójkami, I miejsce w tych samych mistrzostwach w wyścigu szosowym ze startu wspólnego, I miejsce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach o randze Mistrzostw Polski na torze, na dystansie 1000 m, I miejsce w sprincie, II miejsce na dystansie 200 m, II miejsce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach o randze Mistrzostw Polski na rowerach górskich MTB, I miejsce w Mistrzostwach Województwa w jeździe indywidualnej na czas, II miejsce w tych samych mistrzostwach w wyścigu szosowym ze startu wspólnego,

4 Emilia Grygas (kolarstwo) LKK WARMIA Biskupiec; osiągnięcia: – I miejsce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach o randze Mistrzostw Polski w jeździe na czas dwójkami, III miejsce w tych samych mistrzostwach w jeździe indywidualnej na czas, III miejsce w tych samych mistrzostwach w wyścigu szosowym ze startu wspólnego, I miejsce złoty medal w Mistrzostwach Województwa w klasyfikacji drużynowej,

5 Dawid Burczak (kolarstwo) LKK WARMIA Biskupiec; osiągnięcia: – I miejsce w Mistrzostwach Polski w jeździe indywidualnej na czas w Strzelcach Krajeńskich, I miejsce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach o randze Mistrzostw Polski na torze na 2000 m, II miejsce w tych samych mistrzostwach w wyścigu punktowym, III miejsce w tych samych mistrzostwach w wyścigu australijskim, I miejsce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach o randze Mistrzostw Polski w jeździe indywidualnej na czas, I miejsce w tych samych mistrzostwach w jeździe na czas dwójkami, III miejsce w tych samych mistrzostwach w wyścigu szosowym ze startu wspólnego, III miejsce w Mistrzostwach Makroregionu o randze Mistrzostw Polski w wyścigu na rowerach górskich MTB, II miejsce w Mistrzostwach Województwa- jazda indywidualna na czas, III miejsce w tych samych mistrzostwach w wyścigu szosowym ze startu wspólnego,

6 Bartłomiej Balcer (kolarstwo) LKK WARMIA Biskupiec; osiągnięcia: – II miejsce w Mistrzostwach Polski w jeździe indywidualnej na czas, I miejsce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach o randze Mistrzostw Polski w jeździe na czas dwójkami, I miejsce w tych samych mistrzostwach w wyścigu szosowym ze startu wspólnego, I miejsce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach o randze Mistrzostw Polski na torze, na dystansie 500m, I miejsce w tych samych mistrzostwach w wyścigu australijskim, I miejsce w Mistrzostwach Województwa w jeździe indywidualnej na czas, I miejsce w tych samych mistrzostwach w wyścigu szosowym ze startu wspólnego,

7 Paulina Teresa Kmieć (warcaby) UKS Jeziorany Sekcja Warcabowa; osiągnięcia: III miejsce – VII Puchar Polski Młodziczek do lat 10, Osieczna 28.02-03.03.2013r., II miejsce – VI Indywidualne Mistrzostwach Polski Młodziczek w grze błyskawicznej, Osieczna 1 marca 2013r., II miejsce – VII Puchar Polski Młodziczek do lat 10 w grze błyskawicznej, Bielawa 26 kwietnia 2013r., IV miejsce – VII Puchar Polski Młodziczek do lat 10, Bielawa 27-30 kwietnia 2013r., VIII miejsce – XV Młodzieżowe Mistrzostwa Europy, Bielawa 1-7 sierpnia 2013r., XIV miejsce – XV Młodzieżowe Mistrzostwa Europy w grze błyskawicznej, Bielawa 7 sierpnia 2013r., I miejsce – XXII Otwarte Mistrzostwa Zrzeszenia LZS, Sępólno Krajeńskie 6-8 grudnia 2013r.( klasyfikacja do lat 10 ). Decyzją Polskiego Związku Warcabowego w roku 2013 Paulina została powołana do Młodzieżowej Kadry Polski.

8 Zuzanna Suchocka (warcaby) UKS Jeziorany Sekcja Warcabowa; osiągnięcia: V miejsce – XVII Mistrzostwa Polski Juniorek Młodszych, Osieczna 28.02-03.03.2013 r., III miejsce – VI Indywidualnych Mistrzostwach Polski Juniorek Młodszych w grze błyskawicznej,
Osieczna 1 marca 2013 r., I miejsce – II Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w sportach umysłowych, Wałbrzych 10-14 kwietnia 2013 r., II miejsce – XI Mistrzostwa Polski Juniorek Młodszych w grze błyskawicznej, Wałbrzych 13 kwietnia 2013 r., IV miejsce – XX Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów, Dąbki 21-23 czerwca 2013 r., XXI miejsce – Mistrzostwa Świata Juniorek Młodszych, Tours (Francja) 30.06-06.07. 2013 r., XXI miejsce – Mistrzostwa Świata Juniorek Młodszych w grze błyskawicznej, Tours (Francja) 1 lipca 2013 r., XXIV miejsce – XV Młodzieżowe Mistrzostwa Europy, Bielawa 1-7 sierpnia 2013 r., XXII miejsce – XV Młodzieżowe Mistrzostwa Europy, Bielawa 7 sierpnia 2013 r., II miejsce – XXII Otwarte Mistrzostwa Zrzeszenia LZS, Sępólno Krajeńskie 6-8 grudnia 2013r.(klasyfikacja do lat 16), II miejsce – XXII Otwarte Mistrzostwa Zrzeszenia LZS, Sępólno Krajeńskie 6-8 grudnia (klasyfikacja drużynowa ). Decyzją Polskiego Związku Warcabowego w roku 2013 Zuzia została powołana do Młodzieżowej Kadry Polski.

9 Szymon Morzy (warcaby) UKS Jeziorany Sekcja Warcabowa; osiągnięcia: VII miejsce – XXXI Mistrzostwa Polski Juniorów, Bielawa 27-30 kwietnia 2013 r., II miejsce – VI Indywidualne Mistrzostwa Polski Juniorów w grze błyskawicznej, Osieczna 1 marca 2013 r., V miejsce – XXVII Mistrzostwa Polski Juniorów, Osieczna w dniach 28.02-03.03.2013 r., IV miejsce – XX Drużynowych Mistrzostwach Polski Juniorów, Dąbki 21-23 czerwca 2013 r., II miejsce – XXII Otwarte Mistrzostwa Zrzeszenia LZS, Sępólno Krajeńskie 6-8 grudnia 2013r. (klasyfikacja drużynowa). Decyzją Polskiego Związku Warcabowego w roku 2013 Szymon został powołany do Młodzieżowej Kadry Polski.

10 Władysław Szczepan Daliga (warcaby) UKS Jeziorany Sekcja Warcabowa; osiągnięcia: IV miejsce – XXXI Mistrzostwa Polski Juniorów Starszych, Bielawa 27-30 kwietnia 2013 r., II miejsce – XI Mistrzostwa Polski Juniorów Starszych w grze błyskawicznej, Bielawa 26 kwietnia 2013 r., XI miejsce – XXXVII Indywidualne Mistrzostwa Polski (seniorów) Makowice 7-14 lipca 2013 r., III miejsce – II Turniej o Puchar Gór Sowich, Bielawa 15-17 listopada 2013 r., IV miejsce – XXII. Otwarte Mistrzostwa Zrzeszenia LZS, Sępólno Krajeńskie 6-8 grudnia 2013r. (klasyfikacja indywidualna), II miejsce – Klasyfikacja drużynowa na 22. Otwartych Mistrzostwach Zrzeszenia LZS, Sępólno Krajeńskie 6-8 grudnia 2013 r. Decyzją Polskiego Związku Warcabowego w roku 2013 Władek został powołany do Kadry Polski.

11 Rafał Kasper Tuchewicz (boks) Gminne Zrzeszenie LZS w Świątkach; osiągnięcia: I miejsce – XIX Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Boksie (Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych), Łódź, 17.08.2013 r.

12 Bartłomiej Ambroziak (mieszane sztuki walki) Biskupiecka Federacja Sportu, osiągnięcia: III miejsce – Mistrzostwa Polski Centralnej MMA Full Contact, I miejsce – drużynowo Międzynarodowe Zawody MMA Full Contact w Białymstoku, I miejsce – I Gala BFC w Biskupcu, zawodnik Kadry Polski Amatorskiej Ligi Full Contact.

13 Piotr Tokarski (mieszane sztuki walki) Biskupiecka Federacja Sportu, osiągnięcia: III miejsce – Mistrzostwa Polski Centralnej MMA Full Contact, I miejsce – Mistrzostwa Polski Środkowej w Sochaczewie, I miejsce – Mistrzostwa Polski Południowej w Bochni, II miejsce – Mistrzostwa Podkarpacia, II miejsce – I Gala BFC w Biskupcu, zawodnik Kadry Polski Amatorskiej Ligi Full Contact.

Zawodnicy zgłoszeni przez Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Żardenikach:

Katarzyna Borys – I miejsce w biegu na 800 m w Regionalnym Mityngu w Biegach Przełajowych Olimpiad Specjalnych w Elblągu

Łukasz Wrzosek – I miejsce w biegu na 1600 m w Regionalnym Mityngu w Biegach Przełajowych Olimpiad Specjalnych w Elblągu, II miejsce w Regionalnym Turnieju Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych w Olsztynie

Szymon Borys – II miejsce w Regionalnym Turnieju Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych w Olsztynie

Patryk Kleber – II miejsce w Regionalnym Turnieju Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych w Olsztynie

Sandra Romańczuk – I miejsce indywidualnie i w deblu w IV Regionalnym Turnieju Bocce Olimpiad Specjalnych w Łupkach.

Zawodnicy otrzymali dyplomy, trofea i nagrody rzeczowe

Dodatkowo wyróżniono zawodników zgłoszonych przez Ludowy Klub Kolarski „WARMIA” Biskupiec (zawodnicy brali udział i odnosili sukcesy – miejsca na podium, w zawodach w randze Mistrzostw Województwa):

Aleksandra Stańczak

Mateusz Pachucki

Krzysztof Kaczmaryk

Marek Rydel

Klaudia Kmiołek

Paweł Kostrubski

Krystian Kmiołek

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Biskupiec galdowo Jeziorany Olsztyn Świątki

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x