WAMA-SPORT Historia – Bal na…150 par

Fot. AZS Olsztyn (ilustracja)
Stało się już tradycją, że Klub Uczelniany Akademickiego Związku Sportowego przy Akademii Rolniczo-Technicznej w Olsztynie organizuje na najlepszego sportowca-studenta Kortowa. Trwa on kilka tygodni, a o rezultatach decydują studenci, którzy głosują na swych kolegów. W okresie karnawału odbywa się bal sportowców, na którym poznajemy ostateczne wyniki, a towarzyszy temu wspaniała atmosfera.

Tak było również i w tym roku (1984). W sali Nowej Zootechniki zebrało się ponad 300 osób, które z niecierpliwością oczekiwało ogłoszenia rezultatów. Domysłów było wiele. Każdy miał swojego faworyta. Większość przypuszczała, że i tym razem na najwyższym stopniu podium stanie któryś z siatkarzy. Przecież należą oni do czołówki krajowej, a także zanotowali sukcesy międzynarodowe. Ale plebiscyty rządzą się swoimi prawami. O sukcesie decydują nie tylko osiągnięcia czysto sportowe, ale również popularność. Zresztą trudno jedna miarą porównywać osiągnięcia siatkarzy i rekordy lekkoatletów.

Przejdźmy jednak do wyników. Siatkarze zostali zdetronizowani. Pierwsze miejsce przypadło przedstawicielce królowej sportu Zofii Sujacie. Odniosła ona wiele sukcesów na zawodach akademickich i na pewno przyczyniła się do wysokiej pozycji swej uczelni w rywalizacji krajowej. Na drugiej pozycji uplasował się powszechny faworyt, kapitan I-ligowego zespołu AZS, wicemistrz Europy Włodzimierz Nalazek. Wyprzedził on czołowego piłkarza klubu uczelnianego ART Andrzeja Skiepko.

Kolejne miejsca zajęli: Wiesław Grzybowski (judo, piłka nożna), Andrzej Malicki (lekka atletyka), Marek Adamski (lekka atletyka), Barbara Mamińska (lekka atletyka), Ireneusz Nalazek (siatkówka), Stanisław Lubiejewski (siatkówka), Jan Świniarski (koszykówka). A więc prawdziwy triumf lekkoatletów.

Oprócz plebiscytu głównego odbyło się kilka innych, w które tez zaangażowała się brać studencka. Najlepszym sportowcem AZS Olsztyn ubiegłego roku wybrano mistrza świata i Europy w bojerach Piotra Burczyńskiego. Drugie miejsce zajął wicemistrz Starego Kontynentu w siatkówce Piotr Koczan, a trzecie kolejny bojerowiec Stanisław Macur.

Za najlepszego zawodnika sekcji piłki siatkowej uznano Włodzimierza Nalazka, sekcji bojerowej Piotra Burczyńskiego, sekcji lekkiej atletyki Marka Adamskiego. Najmłodsza laureatka została zwyciężczyni plebiscytu głównego Zofia Sujata.

Nie zapomniano tez o najlepszych kibicach. Zgodnie z oczekiwaniami tę rywalizacje wygrał szef klubu sympatyków zespołu I-ligowego AZS Jerzy Mróz. Nagrody ufundowane przez Klub Uczelniany Akademickiego Związku Sportowego, Zarząd Uczelniany ZMW, Zarząd Uczelniany ZSMP, Radę Okręgową Zrzeszenia Studentów Polskich i Spółdzielnię Studencką wręczyli laureatom plebiscytów: prorektor Włodzimierz Baran, sekretarz klubu AZS Lech Madaliński i prezes Klubu Uczelnianego AZS Andrzej Więciorkowski.

A potem…Potem trwała wspaniała zabawa do białego rana. (md)

Tekst ukazał się 25 stycznia 1984 w i Olsztyńskiej i pochodzi z archiwum prasowego Janusza Poryckiego

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

AZS Olsztyn gala sportowa Olsztyn sport powszechny

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x