2 grudnia godz.18 Kamienica Naujacka – Benefis Państwa Żołnierowiczów

Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie zaprasza na benefis sportowy jednej z najwybitniejszych par trenerskich w historii regionu. Bohaterami spotkania w piątek 2 grudnia o godz. 18 w Kamienicy Naujackiej (ul. Dąbrowszczaków) będą Państwo: Krystyna i Zbigniew Żołnierowiczowie, wychowawcy kilku pokoleń znakomitych gimnastyczek: olimpijek, medalistek Mistrzostw Polski. W kameralnej atmosferze można będzie poznać bliżej wielce zasłużoną dla olsztyńskiego sportu parę, powspominać, posłuchać ciekawych epizodów ze sportowego życia. Zapraszamy!

 

Krystyna i Zbigniew Żołnierowiczowie – ludzie, z których mieszkańcy Olsztyna są szczególnie dumni. Wspaniali i niezwykle utalentowani trenerzy gimnastyki. Ich wkład w liczne sukcesy na krajowych i zagranicznych zawodach trudno określić dziś w kilku słowach. Przez blisko pół wieku ciężkiej pracy spod ich rąk wyszło wiele wspaniałych zawodniczek, uczestniczek i medalistek Mistrzostw Polski. Niektóre z ich reprezentowały kraj w Mistrzostwach Europy i Świata, nawet w Igrzyskach Olimpijskich. Otrzymali wiele wysokich odznaczeń sportowych i państwowych. Krystyna Żołnierowicz przez wiele lat była trenerką kadry narodowej gimnastyczek. Małżeństwo poświęciło swoje życie dla sportu. W Muzeum Sportu im. Mariana Rapackiego można podziwiać gablotę poświęconą ich nadzwyczajnym osiągnięciom.

Benefis Państwa Żołnierowiczów to znakomita okazja do wspomnień, lecz przede wszystkim do podziękowania im za wieloletni i niezwykle owocny wkład w życie sportowe nie tylko regionu, ale i całego kraju, kontynentu, świata…

{gallery}zbyszek30{/gallery}

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x