Benefis Państwa Żołnierowiczów – Jak ich nie podziwiać?

Sala kameralna Kamienicy Naujacka wypełniła się w piątkowy wieczór do ostatniego miejsca. Państwo Krystyna i Zbigniew Żołnierowiczowie mają w Olsztynie wielu przyjaciół, znajomych, którzy nie przepuścili okazji by spotkać się z parą wybitnych trenerów i sympatycznych, bezpośrednich ludzi w mniej oficjalnej formie. I ci co przyszli na pewno  nie żałowali. Było wiele anegdot, opowieści z życia, były też chwile szczególnie wzruszające, zwłaszcza, gdy do głosu doszły wychowanki – wspaniałe gimnastyczki, a dziś świetnie radzące sobie w życiu kobiety.

 

Krystyna i Zbigniew Żołnierowiczowie – ludzie, z których mieszkańcy Olsztyna są szczególnie dumni. Wspaniali i niezwykle utalentowani trenerzy gimnastyki. Ich wkład w liczne sukcesy na krajowych i zagranicznych zawodach trudno określić dziś w kilku słowach. Przez blisko pół wieku ciężkiej pracy spod ich rąk wyszło wiele wspaniałych zawodniczek, uczestniczek i medalistek Mistrzostw Polski. Niektóre z ich reprezentowały kraj w Mistrzostwach Europy i Świata, nawet w Igrzyskach Olimpijskich. Nasi bohaterowie otrzymali wiele wysokich odznaczeń sportowych i państwowych. Krystyna Żołnierowicz przez wiele lat była trenerką kadry narodowej gimnastyczek. Małżeństwo poświęciło swoje życie dla sportu. W Muzeum Sportu im. Mariana Rapackiego można podziwiać gablotę poświęconą ich nadzwyczajnym osiągnięciom.

Benefis Państwa Żołnierowiczów stał się znakomitą okazją do wspomnień,  przede wszystkim do podziękowania im za wieloletni i niezwykle owocny wkład w życie sportowe nie tylko regionu, ale i całego kraju, kontynentu, świata…

Po zasadniczej części spotkania bohaterowie wieczoru przyjmowali mnóstwo dowodów sympatii zarówno od osób ważnych w regionie i mieście: Anny Wasilewskiej – członka Zarządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Prezydenta Olsztyna  Piotra Grzymowicza, jak i innych uczestników benefisu. Szczególnie wzruszające okazało się spotkanie po latach z gimnastyczkami różnych pokoleń. One traktowały salę treningową jak drugi dom. Tam spędzały wiele godzin, doskonaliły układy, ale też hartowały charaktery pod czujnym okiem swych trenerów-wychowawców. Byli wymagający – to prawda, ale przecież to stokrotnie się opłaciło, zaowocowało medalami największych imprez, sprawiło, że małe dziewczynki dojrzewały i wraz z sukcesami sportowymi zdobywały wiedzę, bo Żołnierowiczowie zawsze myśleli o ich przyszłości.

Kariera trenerska naszych bohaterów związana była ściśle ze Szkołą Mistrzostwa Sportowego. O tej współpracy opowiadała Alicja Rutecka – swego czasu dyrektor placówki – obecnie szefowa Departamentu Sportu Urzędu Marszałkowskiego. Więzi emocjonalne w realizacji wspólnych celów są mocne, trwają do dziś.

Życie Państwa Krystyny i Zbigniewa to niedościgniony przykład jak można poświęcić się swej pasji .Te dwa tysiące medali, które są ich dziełem sankcjonują nie tylko dokonania sportowe. Jeszcze ważniejsza jest tajemnica tych sukcesów. I jej dużą część poznaliśmy w piątkowy wieczór,

{AdmirorGallery}bene2{/AdmirorGallery}

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x