Drużynowe MP w klasach: I i III – Dwa razy brąz w Zabrzu

W Zabrzu odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Polski w gimnastyce sportowej kobiet w klasach I i III. Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Olsztynie mimo kłopotów kadrowych wysłała dwa zespoły, które miały walczyć o medal. I cel osiągnęły. Zarówno w jednej jak i drugiej grupie zdobyliśmy brązowe krążki, a więc nadal jesteśmy w krajowej czołówce. Najlepszą zawodniczka w wieloboju była , mimo kilku potknięć, olsztynianka Martyna Eland.

Założeniem była rywalizacja o medale, ale sprawę komplikowały kontuzje i trzeba było na prędce montować skład w klasie I by sprostać zadaniu. Najwięcej obowiązków stanęło przed Martyną – najlepszą polska zawodniczką tego rocznika. Musiała zdobyć dużo punktów być zapewnić ekipie jedno z trzech czołowych miejsc. Martyna wiele ryzykowała, co okupiła upadkami, ale trudność ćwiczeń i technika wystarczyły by następną rywalkę wyprzedzić o ponad trzy punkty.

Martynie dzielnie sekundowały: Monika Eland, Anna Przytulska i Anita Orzechowska. Każda z nich dała z siebie wszystko. Do srebra zabrakło zaledwie trzy dziesiąte punktu.

Kolejność:

1 Iskra Zabrze

2 Kusy Szczecin

3 SMS Olsztyn

 

W klasie III nasze dziewczęta wykazały duży postęp, a medal jest miłą niespodzianką. Za kilka miesięcy mamy Ogólnopolska Olimpiadę Młodzieży i w tej imprezie powinno być jeszcze lepiej. W wieloboju najwyżej na dziewiątym miejscu sklasyfikowano Sandrę Rożek, a oprócz niej startowały: Ewelina Janus, Marta Czarnowska, Natalia Czarnowska i Martyna Szemplińska

Kolejność:

1 Wisła Kraków

2 Pałac Katowice

3 SMS Olsztyn

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x