Drużynowe MP w klasach: M i II Olsztyn 2012 – Srebro w smutnej panoramie

Zakończone w sali specjalistycznej Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Olsztynie (ul. Gietkowska) Drużynowe Mistrzostwa Polski w gimnastyce sportowej kobiet przyniosły nam srebrny medal w klasie M i czwarte miejsce w klasie II. Na pierwszy rzut oka wygląda to nieźle, ale obraz tej dyscypliny w kraju jest coraz smutniejszy, Nie umniejszając nic medalistkom już przed rywalizacją wiadomo było, że w klasie mistrzowskiej wszystkie ekipy staną na podium bo wystartowały tylko trzy, W klasie drugiej było ich osiem, co nie zmienia faktu, że przy tak małej liczbie uprawiających gimnastykę trudno myśleć o laurach międzynarodowych.Podczas DMP z czynnym zawodem trenerskim pożegnała sie Pani Krystyna Żołnierowicz.

 

Oczywiście w klasie mistrzowskiej poza zasięgiem była krakowska Wisła, w tej chwili potentat w tej dyscyplinie w Polsce. Mając w składzie reprezentantki złote medalistki nie czuły się zagrożone. Mniej doświadczone, z wyjątkiem Pauli Plichty, olsztynianki walczyły na miarę swoich możliwości i przegrały wyraźnie, ale w przyzwoitych rozmiarach. Kusy Szczecin przywiózł do Olsztyna tylko dwie zawodniczki o każde z ich ćwiczeń liczyło się do klasyfikacji. W tej sytuacji trudno nawet podjąć równą rywalizację.

W klasie drugiej ekip było więcej. Po cichu liczyliśmy przynajmniej na brąz, zadowoliliśmy się czwartą lokatą. Trochę żal, ale gimnastyka kreuje przede wszystkim indywidualności, z uwaga więc śledzić będziemy postępy poszczególnych zawodniczek.

Klasyfikacja klasy mistrzowskiej (suma dwóch ocen)

1 TS Wisła Kraków (Frandofert Monika ,Janik Gabriela, Czyż Karolina, Biskup Aleksandra) – 99,650

2 UKS SMS Olsztyn ( Plichta Paula, Zarzycka Kamila, Eland Martyna, Przytulska Anna) – 94,850

3 MKS „KUSY” Szczecin (Łachut  Aleksandra, Krężelok Nikola) – 69,000

Klasyfikacja drużynowa klasy II (suma trzech ocen)

1 Wisła Kraków ( Borkowska Aleksandra, Kopeć Klara, Batko Aleksandra, Tokarek Zofia, Kalemba Jessica) – 165,500

2 Pałac Młodzieży Katowice – 162,000

3 KS „ISKRA” Zabrze – 156,300

4 UKS SMS I Olsztyn ( Sarnowska Natalia, Sarnowska Marta, Janus Ewelina, Rożek Sandra, Boraczyńska Agata) – 148,600

5 NTG Nysa – 140,600

6 Kusy Szczecin – 136,350

7 UKS SMS II Olsztyn (Jeznach Gabriela, Jeznach Dominika, Kowalczyk Sara, Rajewska Zofia, Wojtkiewicz Sandra) – 135,750

8 UKS Łódź – 119,550

{AdmirorGallery}ggim18{/AdmirorGallery} 

Dziękujemy Pani Krystyno!

Podczas Drużynowych MP Pani Krystyna Żołnierowicz oficjalnie pożegnała się z czynnym uprawianiem zawodu trenerskiego. Nie trzeba się wstydzić łez wzruszenia ludzi sportu, także tych bliżej związanych z gimnastyką, a przede wszystkim kilku pokoleń wspaniałych zawodniczek, które Pani Krystyna i je mąż Zbigniew wychowali na wspaniałych sportowców. Ponad dwa tysiące medali w różnych imprezach mistrzowskich, a za tym kryją się lata ciężkiej pracy na sali treningowej, rozwiązywanie setek problemów młodych ludzi, którzy sport musieli połączyć z nauką. Szkoła Mistrzostwa Sportowego przygotowała piękna oprawę, a my w imieniu wszystkich kibiców dziękujemy za te wszystkie wzruszenia i momenty dumy jakie przeżyliśmy..

Przypomnijmy , że Pani Krystyna jest absolwentką WSR w Olsztynie, dyplom trenera gimnastyki sportowej uzyskała w 1970 r. w Wyższej Szkole Wychowania Fizycznego w Krakowie. W 1998 r. uzyskała stopień trenera klasy mistrzowskiej. Jest sędziną międzynarodową. Doświadczenie pedagogiczne w pracy z dziećmi i młodzieżą zdobywała jako nauczyciel – trener w szkole mistrzostwa sportowego w gimnastyce sportowej kobiet. W latach 1988-1992 pełniła funkcję przewodniczącej Komisji Metodyczno-Szkoleniowej Polskiego Związku Gimnastycznego w Warszawie, a następnie wiceprezesa ds. kobiet Polskiego Związku Gimnastycznego (1993-1996). Przez wiele lat była trenerem szkolenia centralnego i reprezentacji Polski. Prowadziła wykłady i zajęcia praktyczne dla trenerów, sędzin oraz zawodniczek podczas kursów szkoleniowych organizowanych przez Polski Związek Gimnastyczny. Wyszkolone przez Krystynę Żołnierowicz zawodniczki uczestniczyły z powodzeniem w zawodach najwyższej rangi – mistrzostwa Europy, Puchar Europy, Nadzieje Olimpijskie, mistrzostwa świata i Igrzyska Olimpijskie. Za wkład w rozwój polskiej gimnastyki została nagrodzona odznaczeniami i wyróżnieniami m.in. zdobyła tytuł „Najlepszego trenera – wychowawcy młodzieży”. W 2001 r. została odznaczona Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x