I edycja Pucharu Prezesa PZG – Martyna Eland za trójką wiślaczek

W Krakowie odbyły się zawody Kontrolne Kadry seniorek w gimnastyce sportowej będące jednocześnie I. edycją Pucharu Prezesa PZG. Imprezę zdominowały reprezentantki gospodarzy, które w komplecie znalazły się na podium Pierwsze miejsce w wieloboju zajęła Gabriela Janik, a za nią kolejne zawodniczki TS "Wisła" Kraków - Monika Frandofert oraz Katarzyna Jurkowska.UKS SMS Olsztyn reprezentowała tylko jedna zawodniczka, najmłodsza w tym gronie Martyna Eland, która wywalczyła czwartą lokatę. Trener Dariusz Laszuk, biorąc pod uwagę aktualny stan przygotowań naszej gimnastyczki, był zadowolony z jej startu.

 

Wyniki wieloboju seniorek

1. Janik Gabriela (TS Wisła Kraków) – 51,399

2. Frandofert Monika (TS Wisła Kraków) – 50,465

3. Jurkowska Katarzyna (TS Wisła Kraków) – 47,998

4. Eland Martyna (UKS SMS Olsztyn) – 45,932

5. Najmark Kinga (MKS Kusy Szczecin) – 44,498

6. Pihan-Kulesza Marta (MKS Kusy Szczecin) – 37,832

7. Litewka Joanna (Korona Kraków) – 12,600

{gallery}marty14{/gallery}

Martyna z wyjątkiem ćwiczeń wolnych wykonała dobrze swoje układy. Na planszy jej możliwości ograniczyła nie wyleczona do końca kontuzja. W najbliższym czasie Martyna wystartuje w zawodach ligi francuskiej, a 24 kwietnia czeka ją udział w Pucharze Świata w Chorwacji. Wystąpi tam w dwóch konkurencjach. Jakich? Jeszcze nie wiemy, bowiem wszystko zależy od wyboru przyrządów przez liderkę reprezentacji Martę Pihan. Pozostałe kadrowiczki muszą się dostosować. Oczywiście trudno od Martyny od razu oczekiwać wielkich sukcesów. Chodzi o to by młoda gimnastyczka pokazała się w Europie, zaistniała w świadomości sędzin. To jest raczej budowlanie kapitału na przyszłość.

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x