Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodziczek – Popisy Zosi Rajewskiej

W Szczecinie odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodziczek w gimnastyce sportowej kobiet. Startowały zawodniczki z czterech województw: warmińsko-mazurskiego, pomorskiego, kujawsko-pomorskiego i zachodniopomorskiego. Najmłodsze z uczestniczek – gimnastyczki UKS SMS Olsztyn spisały się bardzo dobrze zajmując drugie miejsce za woj. zachodniopomorskim. W naszej ekipie najlepsza była Zofia Rajewska.

W pierwszym dniu odbyła się rywalizacja w wieloboju. Zwyciężyła gimnastyczka MKS Gdańsk Marcelina Porożyńska, druga była Zofia Rajewska z UKS SMS Olsztyn a trzecia zawodniczka gospodarzy – Kusego Szczecin Karolina Serdeczna. Na 12 miejscu uplasowała się Agata Boraczyńska (UKS SMS), która wprawdzie wystąpiła w konkursie, ale była osłabiona po chorobie. Prawdziwy pech, bowiem należała do faworytek.

Pozostałe olsztyńskie gimnastyczki właściwie debiutowały w tak poważnej imprezie. Walczyły niezwykle ambitnie, zajmując lokaty w drugiej dziesiątce, ale presja i małe doświadczenie „zrobiły” swoje.

W drugim dniu odbyły się finały na poszczególnych przyrządach. Sam awans można uznać za sukces, bowiem spośród 50 zawodniczek kwalifikowało się tylko po sześć. Olsztynianki zdominowały skok. Wygrały z taka sama notą: Zofia Rajewska i Agata Boraczyńska, a na czwartym miejscu znalazła się Dominika Jeznach.. Na poręczach po kolejny zloty medal sięgnęła Zosia, a po srebro Dominika.

Klasyfikacja zespołowa

1 Zachodniopomorskie  13,0

2 Warmińsko-Mazurskie 11,5

3 Pomorskie  10

4 Kujawsko-Pomorskie  4

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x