P. Plichta i siostry Eland we Francji – Olsztyńska odsiecz z klasą

Olsztyńskie gimnastyczki od dawna współpracują z zaprzyjaźnionym klubem we Francji N.R.Gym i wspomagają II-ligową drużynę w najważniejszych chwilach. W ten weekend Paula  Plichta  oraz siostry Martyna i Monika Eland walczyły z francuskimi koleżankami w ligowym  turnieju półfinałowym. Odsiecz z Olsztyna okazała się zbawienna bowiem zespół N.R. Gym wygrał ten etap i awansował do decydującego turnieju, który odbędzie się 21 maja.

 

– Bez dziewczyn z Olsztyna wiele byśmy nie zdziałali – mówi trener miejscowej drużyny Leszek Ośka – Polak, który od dawna zajmuje się szkoleniem gimnastyczek we Francji. Regulamin pozwala na wzmocnienia, więc z tego skorzystaliśmy, mając na uwadze stare znajomości z olsztyńską sekcją. To zawodniczki najwyższej klasy, które w tym turnieju były prawdziwymi gwiazdami i mam nadzieje, że zjawią się u nas także pod koniec maja by wspomóc zespół w jeszcze ważniejszym turnieju. Chcemy znaleźć się w medalowej trójce i przy pełnej mobilizacji stać nas na to. Chciałbym podziękować trenerowi Darkowi Laszukowi za to, że jego podopieczne przyjechały do Francji w tak wysokiej formie i zaprezentowały układy, które tu wzbudziły uznanie.

Miło to słyszeć, tym bardziej, że cała trójka spisuje się równie dobrze startując w barwach SMS Olsztyn i reprezentacji Polski.

 

W Nysie  o przepustki do OOM

W Nysie odbył się turniej eliminacyjny do ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w gimnastyce sportowej dziewcząt (klasy II i III). Wystartowało dziewięć reprezentantek Szkoły Mistrzostwa Sportowego z Olsztyna, z których siedem wywalczyło przepustki na Olimpiadę „Podlasie 2011”.

Rywalizację w klasie III wygrała Marta Sarnowska, w dziesiątce była jeszcze Sandra Rożek. W tej grupie awans uzyskało sześć olsztynianek, w starszej kategorii –  dwie

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x