Paula czwarta w PŚ w Glasgow – Bliżej świata

Po życiowym sukcesie w Pucharze Świata w Osijeku (zloty i srebrny medal) najlepsza olsztyńska gimnastyczka Paula Plichta wyjechała na kolejne zawody tej rangi do Glasgow. Tam obsada była znacznie mocniejsza, bowiem minęło trochę czasu od mistrzostw świata i po krótkim odpoczynku wiele doskonałych gimnastyczek wybrało się do Szkocji. Paula znów błysnęła formą, zajmując w skoku czwarte miejsce. Do podium zabrakło zaledwie jednej dziesiątej punktu.

Po eliminacjach olsztynianka była piata w finale skakała bardzo dobrze, ale udało się przesunąć tylko o jedną pozycję.

8 Gabrielle Może (Kanada) 11.425.

Dwa dobre występy w Pucharze Świata z całą pewnością promują Paulę w hierarchii tej konkurencji. Oby wreszcie przełożyło się to na wyniki w imprezach rangi mistrzowskiej.

Drużynowy Puchar Polski

W Nysie odbył się Drużynowy Puchar Polski w gimnastyce sportowej. Startowały zawodniczki roczników 2000 i 2001.  W klasyfikacji zespołowej SMS zajął trzecie miejsce zdobywając brązowy medal w rywalizacji młodziczek (są to nieoficjalne mistrzostwa Polski w tej grupie wiekowej).

Złoto wywalczył KS Nysa, a srebro Kusy Szczecin. Drugi zespół SMS-u Olsztyn uplasował się na 10 pozycji.

Indywidualnie w wieloboju najlepsze były olsztynianki. Zwyciężyła Sandra Wojtkiewicz przed Gabrielą Jeznach. Do klasyfikacji drużynowej liczyły się jednak noty czterech zawodniczek.