Puchar Prezesa PZG w Krakowie – Paula jedzie na mistrzostwa świata

W Krakowie odbył się zawody w gimnastyce sportowej kobiet o Puchar Prezesa Polskiego Związku Gimnastycznego. Dla naszej czołówki był to ostatni sprawdzian przed rozpoczynającymi się w najbliższy weekend mistrzostwami świata w Rotterdamie. Paula Plichta z Towarzystwa Sportowo-Gimnastycznego Olsztyn zajęła w imprezie piąte miejsce, ale wystąpiła tylko w trzech konkurencjach. Lekka kontuzja dłoni wykluczyła ją z rywalizacji na poręczach. Najważniejsze, że Paula jest w składzie reprezentacji i do Holandii wyjeżdża.

– Nie warto było ryzykować – mówi trener olsztyńskich gimnastyczek Dariusz Laszuk. Uszkodzenie naskórka jest bardzo bolesne i do mistrzostw trzeba się całkowicie wyleczyć by tam zaprezentować najwyższy poziom. Co do jej startu w Holandii jestem optymistą. Ostatnie tygodnie przebiegały pod znakiem ciężkiej pracy. Najpierw zgrupowanie w Olsztynie, potem w Krakowie, ostatnio też tydzień przebywała pod Wawelem by szlifować układy na mistrzostwa. Startowała na Białorusi i tam wypadła dobrze, plasując się w wieloboju w czołowej dziesiątce. Nasz plan na mistrzostwa świata to zakwalifikowanie się do jednego z finałów, a drużynowo – miejsce Polek w drugiej dziesiątce. To zadania bardzo trudne, ale realne.

W Krakowie bezkonkurencyjna była najlepsza gimnastyczka ostatnich sezonów Marta Pihan ze Szczecina, wyprzedzając krakowianki Katarzynę Jurkowską i Gabriele Janik.

Poza konkursem ze względu na limit wieku startowała inna olsztynianka Martyna Eland. Po podliczeniu punktów okazało się, że uzyskała czwarty wynik turnieju.
Z Martyną olsztyńska i polska gimnastyka wiąże ogromne nadzieje. W przyszłym roku skończy 15 lat i będzie mogła już rywalizować z najlepszymi. Na razie przygotowuje się do zawodów kontrolnych kadry (koniec października) i Drużynowych Mistrzostw Polski w klasie I.

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x