Turniej Barbórki – Martyna z Litwinem – mikst na złoto

W Zabrzu odbył się tradycyjny Puchar Barbórki w gimnastyce sportowej. Organizatorzy zadbali o międzynarodową obsadę. Oprócz najlepszych polskich  juniorów juniorek wystartowali reprezentanci Chorwacji, Rosji, Litwy, Czech i Ukrainy. SMS Olsztyn reprezentowała Martyna Eland, jej siostra – Monika odniosła kontuzje i na Śląsk nie wyjechała. Martyna zajęła 4 miejsce w wieloboju, a w niedzielnym turnieju mikstów zwyciężyła, mając za partnera zawodnika z Litwy.

 

Sobotnia tradycyjna rywalizacja wielobojowa przyniosła sukces Rosjankom, które zajęły dwie czołowe lokaty, trzecia była Ukrainka.. Martyna nie uniknęła błędów, ale i tak okazała się zdecydowanie najlepsza z Polek. Zresztą jej przewaga nad krajowymi rywalkami jest w tej chwili ogromna. Trudnością wykonywanych elementów i techniką przewyższa koleżanki i właśnie możliwość konfrontacji w międzynarodowej stawce jest w tej chwili bardzo potrzebna.

Niedzielny turniej mikstów był dla widzów i zawodników dużą atrakcją. Stworzono 16 par, które wykonywały ćwiczenia na poszczególnych przyrządach i suma zdobytych punktów decydowała o kolejności. Martyna i jej kolega z Litwy okazali się bezkonkurencyjni

Już w najbliższą sobotę w Olsztynie duże atrakcje: Drużynowe Mistrzostwa Polski w klasach mistrzowskiej i drugiej. Zobaczymy w akcji m. in. Paulę Plichtę, która ostatnio tak dobrze spisywała się w zawodach o Puchar Świata.

{gallery}Galerie/gimnastyka{/gallery}

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x