Turniej Nadziei Olimpijskich Liberec 2011 – Siostry Eland w normie

W Turnieju Nadziei Olimpijskich w gimnastyce sportowej w Liberce wystąpiły dziewczęta w wieku 12-15 lat. W reprezentacji Polski wystartowały dwie zawodniczki SMS Olsztyn Martyna i Monika Eland, a opiekunem szkoleniowym ekipy był trener klubowy olsztyńskich gimnastyczek Dariusz Laszuk. Martyna jest bardzo utalentowaną zawodniczką, z którą wiążemy duże plany, ale niestety do Czech wybrała się z kontuzją i nie mogła zaprezentować wszystkich swych możliwości. W tej sytuacji 10 miejsce w wieloboju indywidualnym można uznać za zupełnie dobre. Jej młodsza siostra była 25.

 

Trener Dariusz Laszuk musiał przygotować Martynie inne układy niż zaplanował, wyeliminował najtrudniejsze, najbardziej ryzykowne elementy, a to oczywiście musiało odbić się na nocie końcowej. Jeśli chodzi o Monikę, była jedną z młodszych uczestniczek turnieju, w jej przypadku najważniejszy jest udział w dużych imprezach by oswoić się z atmosferą i przezwyciężyć tremę. Indywidualnie dwa miejsca na podium zajęły Węgierki, które przedzieliła w klasyfikacji Argentynka.

W klasyfikacji drużynowej Polska wywalczyła czwarta lokatę. Wygrały bardzo mocne Węgierki przed dwiema drużynami Czech. W rywalizacji brały jeszcze udział: Litwinki, Austriaczki i Słowaczki.

Najbliższe tygodnie są bardzo pracowite dla olsztyńskich gimnastyczek. Już w tym tygodniu w Zabrzu odbędą się Drużynowe Mistrzostwa Polski w klasach: I i III, później Drużynowy Puchar Polski w klasach młodzieżowych, a pod koniec miesiąca Drużynowe Mistrzostwa Polski w klasach: mistrzowskiej i II. Ta ostatnia impreza odbędzie się w Olsztynie.

{gallery}liberec31{/gallery}

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x