Eliminacje MP żaków 2013/14 – Są szczere chęci, brakuje godzin na lodowisku

W miniony weekend na elbląskim lodowisku „Helena” rozpoczęli swoją rywalizację w eliminacjach Mistrzostw Polski w sezonie 2012/2013 młodzi elbląscy hokeiści . W sobotnich i niedzielnych meczach drużyny stworzone z zawodników UKS Wikingowie Elbląg i HUKS Niedźwiadki Gdynia nie sprostały swojemu rywalowi - OSSM Warszawa i ulegli zwłaszcza w kategorii żak młodszy dość wyraźnie. Ale są tego konkretne przyczyny.

 

 Sobota 12.10.2013

Żak starszy

UKS Wikingowie Elbląg/HUKS Niedźwiadki Gdynia OSSM Warszawa 6:12 (1:6, 1:2, 4:4)

Od samego początku spotkania widać było przewagę rywali praktycznie w każdym elemencie rzemiosła hokejowego. Nasi zawodnicy nie byli w stanie podczas pierwszej tercji nadążyć za rywalami. Po przerwie zespół rozpoczął grę z większą determinacją i chęcią podjęcia walki. Niestety pozwoliło to tylko do nawiązania bardziej wyrównanej walki. Trzecia odsłona to już maksymalny wysiłek elbląsko-gdyńskiej ekipy, który pozwolił tylko na wyrównaną walkę

.Bramki dla naszego zespołu strzelili:

  • Mateusz Wojtkiewicz -2 bramki
  • Julian Majer – 1 asysta
  • Kacper Niedźwiecki – 2  bramki + 2 asysty
  • Rygiel Konrad – 1 bramka + 1 asysta
  • Jakub Wala – 2 asysty
  • Oskar Kurnicki – 1 bramka

Żak młodszy

UKS Wikingowie Elbląg/HUKS Niedźwiadki Gdynia OSSM Warszawa 0:23 (0:7,0:10,0:6)

Zawodnicy robili podczas meczu co mogli. Dla większości z nich był to pierwszy mecz w życiu na pełnowymiarowym lodowisku i przy systemie lotnych zmian.

 Niedziela 13.10.2013

Żak starszy

UKS Wikingowie Elbląg/HUKS Niedźwiadki Gdynia OSSM Warszawa 5:7 (3:1, 1:3 1:3)

Mecz wyglądał już zupełnie inaczej niż w dniu poprzednim.Pierwsza tercja wygrana zdecydowanie. Przewaga naszych zawodników bardzo wyraźna. Do połowy drugiej tercji starczyło zawodnikom sił i znów dały o sobie znać braki w przygotowaniu kondycyjnym, technicznym i w zgraniu naszych zawodników. Trzecia  tercja to już walka bardziej z własną słabością niż z rywalem.

Bramki dla naszego zespołu strzelili:

  • Jakub Wala – 4 bramki
  • Maurycy Ebertowski – 1 bramka + 1 asysta
  • Konrad Rygiel – 1 asysta

Żak młodszy

UKS Wikingowie Elbląg/HUKS Niedźwiadki Gdynia OSSM Warszawa 1:12 (0:4, 0:5, 1:3)

Podobnie jak starsi koledzy nauczeni doświadczeniem dnia poprzedniego postawili rywalowi zdecydowanie większy opór. Dzięki któremu po podaniu Oliwiera Kurnickiego honorową bramkę  dla zespołu zdobył Maksymilian Bogdanowicz

Dlaczego przegrywamy?

Niestety największym problemem naszych zespołów jest fakt, iż bardzo późno zaczynamy treningi na lodzie (w tym sezonie od 05.10.2013), gdzie rywale co najmniej od miesiąca mają już dostęp do tafli lodowiska  i również bardzo wcześnie kończymy treningi na lodzie (31.03.2013) gdzie rywale trenują jeszcze przez trzy miesiące. W skutek czego nasi zawodnicy swoją najwyższą formę fizyczną, umiejętności techniczne i zgranie poszczególnych formacji  osiągają praktycznie na koniec rozgrywek .

Dziękujemy WSZYSTKIM zawodnikom za zaangażowanie w grę i wolę walki. Niestety bez odpowiedniego przygotowania kondycyjnego, technicznego i taktycznego prowadzić wyrównaną grę jest bardzo ciężko.

Determinacja trenerów i zawodników nie wystarczy .

{AdmirorGallery}wiking77{/AdmirorGallery}

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x