Atrakcje w Mazurskim Centrum Lodowym – W męskiej walce nikt sie nie oszczędzał

Zapowiadano emocje i rzeczywiście ich nie brakowało. Sekcja hokejowa giżyckich Masters ów zaprosiła do siebie dwie zaprzyjaźnione drużyny: ADH Białystok i Legion Warszawa, by rozegrać z nimi miniturniej. Chodziło o sprawdzenie możliwości, pokazania publiczności jak atrakcyjnym sportem może być hokej. Rywale są bardziej utytułowani i oczywiście trudno było im sprostać, ale Mastersi ani przez chwile nie rezygnowali z uzyskania jak najlepszego wyniku. A udało im się wygrać z juniorami z Białegostoku i to jest duży sukces.

 

Wyniki turnieju w Giżycku

24.11.2012
Masters Giżycko – ADH Białystok Junior 10 : 5
Legion Warszawa – ADH Białystok Senior 7 : 3
Masters Giżycko – Legion Warszawa 2 : 8
 

25.11.2012
Masters Giżycko – Legion Warszawa 4 : 15

Swoje wrażenia z tafli opisał na swojej stronie internetowej uczestnik hokejowych zmagań Wojciech Iwaszkiewicz, który oczywiście reprezentował Masterów.

W sobotę zagraliśmy przeciwko ADH Białystok (Junior) wygranym przez nas 10:5 i Legionowi Warszawa, w którym ulegliśmy faworyzowanemu rywalowi 2:8. I pomimo tego, że w sobotni wieczór popracowaliśmy nieco nad tym, aby nasz niedzielny rywal, w którego składzie wystąpiło dwóch Rosjan, Amerykanin i Fin, był trochę bardziej zmęczony, dostaliśmy kolejną lekcję hokeja ulegając warszawianom tym razem 4:15…
Nie o wynik jednak tu chodziło. Myślę, że tego typu imprezy mają szansę uruchomić “kulę śniegową”, dzięki której zarówno do naszej ekipy, jak i na trybunach, będą się przyłączać nowi (mam nadzieję coraz młodsi). Pierwsze kontakty zostały zawiązane i sporo można było się od – bądź co bądź – Mistrzów Polski Ligi Open z 2011 roku – nauczyć. Nie tylko w sferze ściśle sportowej.
Choć był to turniej towarzyski, sporo trzeba było załatwić i sporo rzeczy dopilnować. Wszystko było w zasadzie na głowie prezesa TK Masters – J. Gwareckiego, któremu należą się duże słowa uznania za tak szybkie dogranie wszelkich spraw.
Dziękujemy również ekipie ADH Białystok oraz Legionowi Warszawa za udział… i również pomoc w organizacji. Warto przy tym dodać, że zawodnik Legiona – Sylwek Swalski na co dzień trenuje z nami na giżyckim lodowisku. Nie dał się jednak namówić, aby zagrać w naszych barwach. Oczywiście rozumiem to i nie należy się temu dziwić…
W turnieju giżycka ekipa była natomiast wzmocniona zawodnikami z Olecka i Olsztyna, i jako ciekawostkę można podać, że barwy Giżycka reprezentował Bartek Saczuk – reprezentant Polski na Igrzyskach Olimpijskich w Sydney w kolarstwie torowym. Trzeba przyznać, że Bartek rzeczywiście “gaz” na łyżwach ma nieprzeciętny, co nie uszło uwadze gości z Warszawy.

{AdmirorGallery}hokej25{/AdmirorGallery}

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x