Hokejowy sezon za nami – W Giżycku, Elblągu i Morągu pasjonaci w swoim żywiole

Nie mamy w regionie hokeja na najwyższym poziomie, za to mamy grupę pasjonatów, którzy kochają ten sport i poświęcają mu cały wolny czas. Występują w ligach amatorskich, gdyż w innych środowiskach znaleźli przyjaciół o podobnych zainteresowaniach. I tak funkcjonują dwie ligi: Północno -Wschodnia z udziałem Mastersów Giżycko i Regionalna, gdzie grają: Grom Morąg i Wikingowie Elbląg. Jak im się wiodło?

Finał Północno-Wschodniej Ligi Białystok 2015

W ostatnim turnieju w Białymstoku giżyccy Mastersi wygrali jedno spotkanie i jedno przegrali, zajmując ostatecznie czwarte miejsce w lidze z dwoma zwycięstwami. I choć każdy mecz był dla zespołu wyzwaniem i grali ambitnie do ostatniej sekundy o jak najlepszy wynik to przecież najważniejsza jest w tym możliwość samej gry. Gratulujemy Panom (nie tylko z Giżycka, jest mocne wparcie z Olecka) samozaparcia i fajnego pomysłu na życie. Co ważne śladem Mastersów podąża młodzież, która też ma swój zespół i coraz więcej interesujących kontaktów.

Wyniki turnieju w Białymstoku

Masters Giżycko – STH Siedlce 4:1 (1:0, 0:1, 3:0)

Bramki: Galiński , Rocki , Jegliński, Sięda

LHT Lublin – Masters Giżycko 6:2 (3:0,1:0,3:1)

Bramki: Sięda , Sobieraj

ADH Białystok – LHT Lublin 0:4 (1:0,2:0,1:0)

ADH Białystok – STH Siedlce 4:1 (2:1, 0:0, 2:0)

Tabela końcowa ligi

1 ADH Białystok 21

2 LHT Lublin 21

3 STH Siedlce 9

4 Masters Giżycko 6

5 Orły Warszawa 3

Strzelcy

1 Adam Wojciula ADH Białystok 23

2 Jakub Stworowski LHT Lublin 14

3 Piotr Mikołajczuk STH Siedlce 12

……………………………………………………….

7 Mariusz Jegliński Masters Giżycko 10

10 Paweł Galiński Masters Giżycko

{AdmirorGallery}masters18{/AdmirorGallery}

Fot. strona radnego Iwaszkiewicza

Sławomir Nawrocki ocenia Ligę Regionalną

O ocenę Ligi Regionalnej pokusił się Pan Sławomir Nawrocki na portalu organizatorów – malborskich Bombersów. W V edycji rozgrywek Regionalnej Ligi Hokejowej w Malborku uczestniczyło siedem drużyn w tym ekipy EKH Wikingowie Elbląg (2 miejsce) i Gromu Morąg (5 miejsce). W 42 meczach strzelono 435 bramek. Najlepszym strzelcem został Stanisław Horodniczy/Grom – 27 bramek, Organizatorami byli: UKS Bombek SP3 Malbork i miejscowy OSiR.

Kolejność w Lidze Regionalnej

1. Bombers Malbork

2. EKH Wiking Elbląg

3. Media Team Gdańsk

4. Orły Czersk

5. Grom Morąg

6. Grizzlies Gdynia

7. Marvin’s Gdańsk –

Okiem Pana Sławka

Mistrzem kolejny już IV raz została drużyna Bombers Malbork, która ustanowiła rekord wygrywając wszystkie 12 spotkań rozegranych w RLH. Bombersi jako gospodarze mają przewagę nad przeciwnikiem bowiem znają każdy kawałek tafli swojego lodowiska i bezwzględnie to wykorzystują. Drużyna Bombers może szczycić się najstarszą średnią wieku ( obok Gromu ), w której zagrało 3 wychowanków UKS Bombek.

Na II miejscu uplasowała się drużyna, która miała roczną przerwę w rozgrywkach w Malborku drużyna EKH Wikingowie Elbląg, której kapitanem i motorem napędowym był Rafał Sokalski. Drużyna, która w/g opinii organizatora najszybciej poruszała się na dwóch płozach Emotikon smile i której brakowało miejsca na rozwinięcie skrzydeł, połączona z kilku doświadczonych zawodników i młodych, którzy świetnie radzili sobie na małym lodowisku.

Na III pozycji „starzy wyjadacze” Media Team Gdańsk – drużyna pod wodzą niestrudzonego Adama Rozenberga, który w/g zawodników RLH został wybrany na jednego z 3 najlepszych bramkarzy w lidze. Drużyna Media od początku istnienia Klubu (już aż 6 lat !!! Emotikon smile Bombek wspiera zawody i turnieje uczestnicząc w corocznej imprezie WOŚP organizowanej na lodowisku w Malborku za co serdecznie też dziękujemy Emotikon smile. Niestety bezpośrednie mecze, które Mediacy przegrali z EKH zadecydowały o zajęciu końcowego miejsca w tabeli. Team zdobył tyle samo pkt co EKH. W drużynie Media zagrały dwie dziewczyny, które grały ostrzej niż faceci – Natalia Konicz ( jako jedyna powaliła Mirka Walickiego ale sędzia tego nie widział :))) i Dominika Cichy.

Na IV miejscu Orły Czersk zespół, który w zeszłym sezonie w malborskiej lidze zajął ostatnie miejsce…jest to świetny drużyny, która z roku na rok robi ogromne postępy. W ekipie jest wielu pasjonatów, którzy robią wszystko aby ta świetna dyscyplina była bardziej dostępna dla wszystkich – dzięki temu już od przyszłego roku będzie lodowisko w Czersku, gratulujemy !!! Nie bez znaczenia na końcowy rezultat miał fakt gry jednego z najlepszych bramkarzy RLH wychowanka UKS Bombek Macieja Mozołowskiego, który gra także w THL w zaprzyjaźnionej druzynie Media Team.

V miejsce zajęli debiutanci Grom Morąg. Niewątpliwie motorem napędowym ( zresztą został też królem strzelców z 27 bramkami) tej drużyny był Stanisław Horodniczy, którego nie mogło zabraknąć w tej ekipie ponieważ najzwyczajniej ją w Morągu stworzył, zachęcając kolegów do gry w najszybszą dyscyplinę zespołową na świecie jaka niewątpliwie jest nasz ukochany hokej. Stasiu mocno wyróżniał się z „tłumu” i choć dostał tzw dzika kartę (nie mogło być inaczej) , to gdy zespół przeciwnika odpowiednio ustawił taktycznie grę przeciw niemu Stanisława nie było…jednak koledzy z drużyny potrafili ciężar gry wziąć na swoje barki za co należy się szacunek przeciwnika. Świetnie na bramce radził sobie kolejny wychowanek UKS Bombek Dariusz Piątek.

{AdmirorGallery}regionalna45{/AdmirorGallery}

Fot : regionalna liga hokeja facebook

Na VI pozycji w końcowej klasyfikacji zameldowali się Grizzlies Gdynia, drużyna, która grała bardzo nierównie. Przypomnę, że jako jedyna do końcowych minut w pierwszym meczu przeciwko miszczowi Emotikon smile utrzymywała rezultat remisowy, który w każdej chwili mógł się skończyć wygrana niedźwiedzi. Jednak szczęście sprzyja gospodarzowi …Grizzlies przegrali jedną bramką. Świetne mecze w zespole rozegrał Jan Andrzejewski i Adam Zaborowski ( nie pomijając reszty drużyny) a motorem napędowym drużyny oraz dobrym duchem był nie kto inny jak Krzysiu Podracki ! Ekipa, która świetnie się bawi i widać ,że rozgrywanie meczy sprawia im świetną frajdę i przyjemność choćby mieli zagrać o godz 8 na malborskim lodowisku Emotikon smile ( pewno o 6 trzeba było wstać :))) gratuluję ambicji i świetnego podejścia do rywalizacji.

VII miejsce zajęła zdziesiątkowana drużyna Marvin’s Fighters Gdańsk, drużyna którą Bartek Kułak zgłosił jako pierwszy do rozgrywek nie wiedząc czy pozbiera odpowiednią ilość zawodników chętnych do gry. Niejednokrotnie na mecze Marvin’si zjawiali się z jednym zawodnikiem na zmianę co było „zabójstwem w biały dzień”Emotikon smile, mecze te pomimo umiejętności i ambicji nie mogły skończyć się inaczej niż przegraną.

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Elbląg giżycko hokej Morąg

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x