I Turniej Minihokeja Amber Cup Gdańsk 2015 – Wikingowie nadal pełni zapału

Wikingowie z Elbląga w roczniku 2004-2009 uczestniczyli w I Turnieju Minihokeja Amber Cup organizowanym przez rodziców z Gdańska. W imprezie wzięło udział 10 zespołów : trzy z Rosji i siedem z Polski. Młodzi zawodnicy rywalizowali przez dwa dni i byli podzieleni na dwie grupy. Mecze eliminacyjne wyłoniły drużyny, które następnie rywalizowały o określone miejsca.

Trzy najlepsze zespoły z każdej grupy grały o lokaty 1-6. Natomiast pozostałe zespoły walczyły w strefie 7-10. Łącznie rozegrano 32 spotkania. Był to duży wyczyn dla tak młodych zawodników. Waleczni Wikingowie wraz z trzema chłopcami z Gdańska : Patrykiem Bagińskim, Jasiem Gulczyńskim, Maciejem Tuszkowskim oraz z Mikhalim Kopylovem z Kaliningradu zajęli wprawdzie 10 miejsce, ale wszyscy byli zadowoleni ze swoich występów.

Wiele osób chwaliło Wikingów i zauważyło u nich znaczne postępy. To oznacza, że ciężko przepracowany sezon nie poszedł na marne. Zawodnicy nie zniechęcili się i sami zwrócili uwagę, że czeka ich jeszcze dużo pracy by w następnym sezonie uplasować się na lepszej pozycji w tabeli. Dodatkową motywacją dla naszych podopiecznych było otrzymanie nagród indywidualnych: Dominik Chojnowski otrzymał nagrodę dla najlepszego zawodnika w swojej drużynie, Jakuba Branickiego wyróżniono w klasyfikacji fair play, a Kacper Gruchalski otrzymał nagrodę, bo był najmłodszym uczestnikiem turnieju (ma 6 lat).

Dodatkowo podczas dekoracji młodzi hokeiści otrzymali medale oraz pucharki od swoich starszych kolegów występujących na co dzień w I lidze hokeja na lodzie, co dodatkowo zwiększyło pozytywne emocje.

Tym turniejem Wikingowie sezon zimowy i już w następnym tygodniu rozpoczynają zajęcia na rolkach oraz treningi ogólnorozwojowe. Serdecznie zapraszamy!

{AdmirorGallery}wikingowie443{/AdmirorGallery}

Klasyfikacja generalna:

1. Barcy Gusiev

2. Olivia17 Gdańsk

3. Sokoły Toruń

4. Yantarnaya Zvezda

5. Cracovia Kraków

6. JKH GKS Jastrzębie

7. Mazowsze Warszawa

8. Legia Warszawa

9. Feniks Kaliningrad

10. Wikingowie Elbląg

Skład zawodników UKS Wikingowie Elbląg:

Julia Grzelak , Kacper Wocial, Mikhali Kopylov, Olga Jaskulska, Maciej Tuszkowski Jan Gulczyński, Patryk Bagiński, Branicki Jakub, Jakub Wocial, Oliwier Kuźmicz , Oliwia Gruchalska , Jan Krupa, Kowalski Szymon, Xawier Przyziółkowski, Konrad Kuźmicz, Kacper Gruchalski

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Elbląg hokej na lodzie

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x