III Nieoficjalne Mistrzostwa Pomorza 2013 – Wikingowie dali z siebie wszystko

W poniedziałek (4 lutego) UKS Wikingowie Elbląg z trenerem oraz kilkoma rodzicami o wyjechali na  III Nieoficjalne Mistrzostwa Pomorza w Gdyni dla roczników: 1999-2002 (żak starszy) 2003-2004(mini hokej) i 2005-2007. Najstarsi zawodnicy mieli po 14 lat, a najmłodsi to 4-latkowie. To właśnie zmagania dziarskich maluchów dostarczały najwięcej emocji i wzruszeń. W turnieju uczestniczyły następujące drużyny : HUKS Niedźwiadki Gdynia – gospodarze, UKS Bombers Malbork , UKS Wikingowie Elbląg i UKS Oliwia 17 Gdańsk. Relacje przekazała nam związana w Wikingami Pani Agnieszka Karolina Wala.

 

W grupie najmłodszej rywalizowały cztery drużyny. Po ciężkich bojach nasi najmłodsi zawodnicy   zajęli czwarte miejsce. Dopóki starczało sil przebieg rywalizacji z” Niedźwiadkami” i ”Bombersami” był wyrównany (maluszki grały bez zmian). Cała czwórka dawała z siebie wszystko ,a łowcą bramek okazał się Szymon Żukowski  (6 trafień) ,jedną bramkę dołożył wypożyczony z Malborka bramkarz .

Skład maluchów : Szymon Żukowski, Natalia Ramsz, Patryk Kucharski, Alex Kucharsk(najmłodszy zawodnik turnieju) i Grzegorz Tyszka.

Grupa średnia do rozegrania miała dwa mecze (w tej kategorii „Stoczniowiec „nie brał udziału). W tym towarzystwie  zajęliśmy trzecie miejsce ,przegrywając pierwszy mecz z ”Niedźwiadkami” 2:3 oraz „Bombersami” po rzutach karnych 1:2 (mecz zakończył się remisem 4:4) W tych spotkaniach zawodnicy dali z siebie wszystko i jeszcze troszkę (też musieli grać bez zmian).

Skład: Szymon Żukowski(miał już w nogach trzy mecze młodszej grupy),Oliwier Kurnicki (2 trafienia),Tomasz Łuciw (1 trafienie),Mateusz Raszewski (3 trafienia) oraz bramkarz użyczony od „Niedźwiadków”(najlepszy bramkarz turnieju)

Na koniec do rywalizacji przystąpili najstarsi  zawodnicy „Wikingów”. W pierwszym meczu zmierzyli się z „Bombersami.” Mimo wysokiej wygranej (6:2 ) mecz nie był łatwy. Zaczęliśmy go od utraty dwóch bramek i musieliśmy gonić wynik. Kolejne spotkanie rozegraliśmy z gospodarzami. Mecz stał na wysokim poziomie (przez większość czau prowadziliśmy), ale niestety końcówka należała do przeciwników. Najpierw wyrównali, a następnie tuż przed syreną (po zamieszaniu pod naszą bramką) wyszli na prowadzenie. Po zakończeniu spotkania decyzją trenera „Niedźwiadków” (nie zaakceptował gola zdobytego w zamieszaniu pod nasza bramką) odbył się konkurs rzutów karnych wygrany przez „Wikingów” 1:0. Turniej ukończyliśmy na pierwszym miejscu  ex aequo z „Niedźwiadkami”.

Skład: Oskar Kurnicki (4 trafienia), Jakub Wala (2+1 trafienia),Dawid Ziniewicz (1 trafienie),Konrad Rygiel (1 trafienie, najlepszy zawodnik), Mikołaj Dębogórski (1 trafienie), Julian Majer , Cyprian Popielarz , Dominik Siagło.

Po raz pierwszy mieli okazję zaprezentować się w turnieju Natalia Ramsz, Patryk Kucharski, Grzegorz Tyszka i Alex Kucharski.

{AdmirorGallery}wi4{/AdmirorGallery}

Nasza drużyna pojechała w następującym składzie:

 • Dominik Siagło – rocznik 1999 – bramkarz
 • Mikołaj Dębogórski – rocznik 2000
 • Oskar Kurnicki – rocznik 2000
 • Julian Majer – rocznik 2000
 • Jakub Wala – rocznik 2000
 • Dawid Ziniewicz – rocznik 2000
 • Cyprian Popielarz – rocznik 2001
 • Konrad Rygiel – rocznik 2001
 • Mateusz Raszewski – rocznik 2002
 • Tomasz Łuciw – rocznik 2003
 • Oliwier Kurnicki – rocznik 2004
 • Szymon Żukowski – rocznik 2004
 • Natalia Ramsz – rocznik 2004
 • Patryk Kucharski – rocznik 2006
 • Grzegorz Tyszka – rocznik 2006
 • Alex  Kucharski – rocznik 2009
!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x