Północno-Wschodnia Liga w Giżycku – Bez pieniędzy, za to z wielkim sercem

Trzeba podziwiać determinacje i ambicje miłośników hokeja na lodzie w Giżycku, którzy powołali drużynę przy klubie Masters i krok po kroku starali się ją rozwijać. Nawiązali wiele kontaktów towarzyskich, rozgrywali mecze towarzyskie, ale ich celem był udział w regularnych rozgrywkach ligowych. I marzenia stały się faktem. W najbliższa niedzielę (15 grudnia) w Giżycku odbędzie się turniej Ligi Północno-Wschodniej

 

W pierwszym sezonie swój udział w rozgrywkach zadeklarowały cztery drużyny z: Giżycka, Siedlec, Mińska Mazowieckiego Białegostoku. ADH Białystok jest stał się jednocześnie koordynatorem ligi. Trzeba przyznać, że do swej roli przygotował się w najdrobniejszych szczegółach i niedzielna premiera w Mazurskim Centrum Sportów Lodowych w przy ul, Królowej Jadwigi otwiera nowy rozdział w historii tej dyscypliny na Warmii i Mazurach.Bo przecież w dalekiej przeszłości mieliśmy w regionie wiele zespołów, które grały w lidze wojewódzkie, oczywiście na naturalnych lodowiskach.

Wszyscy mają nadzieję, że będzie to dobry początek i w następnym roku do wspomnianej czwórki dołącza kolejni chętni. A w grę wchodzą takie ekipy jak: EKH Viking Elbląg, LHT Lublin, Orły Warszawa, Legion Warszawa, Bombers Malbork, Pirates Skarżysko. W każdym razie są one zainteresowane projektem i gdy tylko będą gotowe – bez wahania zgłoszą swój akces.

Cieszymy się bardzo, że oddolne działania pasjonatów, którzy by uprawiać ukochany sport, często do tego dokładają ,przynoszą coraz lepsze efekty. To alternatywa dla skomercjalizowanych lig profesjonalnych, które obciążają kluby gigantycznymi kosztami. Warto by śladem hokeistów poszły inne dyscypliny, bo dość już tego żerowania i stawiania coraz większych wymagań.

{AdmirorGallery}hokej112{/AdmirorGallery}

Wracając do niedzielnej imprezy oprócz ligowych punktów uczestnicy rywalizować o Puchar Starosty Powiatu Giżyckiego. Gospodarze bardzo starannie przygotowują się do turnieju zarówno pod względem organizacyjnym jak i sportowym. Niedawno rozegrali sparing z zespołem ADH Białystok. Wprawdzie przegrali 4:5, ale nawiązali równa walkę z drużyną, która niedawno była dla nich nieosiągalna.

Wszystko wskazuje na to, że Mastersów do boju poprowadzi mieszkający w Olsztynie Słowak Vlado Buril, słowacki olimpijczyk, w przeszłości gracz zawodowy (występował także w polskiej ekstraklasie), znakomity hokeista, który wiele już nauczył partnerów z Giżycka.

Warto wybrać się do Mazurskiego Centrum Lodowego by zobaczyć jak wygląda prawdziwy sport, gdzie nie gra się dla pieniędzy, lecz dla własnej satysfakcji i z wielkim sercem.

Program turnieju (rozwinięcie na plakacie)

Niedziela

Godz. 10:00 –  Masters Gizycko – STH Siedlce

Godz. 11.30 – ADH Białystok – Iceman Mińsk Mazowiecki

Godz. 13:00 –  ADH Białystok – STH Siedlce

Godz. 14.30 –  Masters Gizycko – Iceman Mińsk Mazowiecki

{AdmirorGallery}hokej111{/AdmirorGallery}

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

giżycko hokej

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x