Puchar Prezydenta Elbląga – Najmłodsi hokeiści w „Helenie”

Fot. MOSiR Elbląg
W minioną niedzielę (19 grudnia) Lodowisko Helena gościło najmłodszych hokeistów, którzy wzięli udział w III Turnieju Minihokeja o Puchar Prezydenta Miasta Elbląga Witolda Wróblewskiego. Prawie 100 dzieci, w wieku 4-8 lat, rywalizowało, ale przede wszystkim doskonale się bawiło, goniąc za krążkiem po gładkiej tafli.

Na lodzie spotkały się zespoły z Gdyni, Gdańska, Malborka, Torunia, Łodzi i Elbląga. Adepci tej efektownej dyscypliny grali w systemie każdy z każdym, co dało w sumie 15 meczów rozegranych w turnieju. Najlepszą drużyną, z kompletem zwycięstw, okazała się UKS Olivia 17 z Gdańska.

Jednak w tej imprezie nie było wygranych i przegranych – wszyscy zawodnicy grający w turnieju dali z siebie 100% i otrzymali pamiątkowe medale, a najlepsze zespoły będą mogły wzbogacić swoją gablotę o puchary, które wręczył kierownik Lodowiska Helena, Jarosław Czerski. W sezonie 2021/2022 formuła organizowanych turniejów minihokeja uległa jednak zmianie. Rozgrywane są turnieje ligowe, aby dać dzieciom radość z gry oraz pokazać nad czym jeszcze muszą popracować. To wspaniały sprawdzian dla młodych zawodników, ich umiejętności i postępów. Organizatorzy cieszą się, że po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią, udało się zorganizować turniej na elbląskim lodowisku i dziękują Prezydentowi miasta za udostępnienie obiektu oraz firmie Logbar Domki za wsparcie finansowe. Podziękowania należą się także zawodnikom i trenerom za przybycie, najstarszym Wikingom za pomoc w przeprowadzeniu turnieju oraz elbląskim hokejowym rodzicom za wspaniałą organizację turnieju. Było wszystko to, co najlepsze w hokeju: zacięta rywalizacja, sportowe emocje, pot, zmęczenie, a na uzupełnienie spalonych węglowodanów – bufet zorganizowany przez mamy Wikingów, który osładzał gorycz porażki i dawał siły do dalszej walki.

Tekst i fot. MOSiR oraz UKS Wikingowie

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Elbląg hokej na lodzie sport powszechny

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x