Sportowo-rekreacyjny Mikołaj na lodowisku – W „Helenie” kolorowo i wesoło

Na elbląskim lodowisku „Helena” blisko 600 osób, a w tym 180 dzieci na łyżwach, uczestniczyło w mikołajkowej zabawie znakomicie przygotowanej przez Dział Imprez i Szkoleń Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. To już tradycyjna impreza organizowana rokrocznie przez MOSiR z myślą o młodych pokoleniach elblążan, a że zawsze udana, to i tym razem z kompletem uczestników. Punktem kulminacyjnym był przybycie Mikołaja, ale nim to nastąpiło uczestnicy imprezy mieli okazje obejrzeć w akcji młodych sportowców, którzy na lodzie czują się jak ryba w wodzie.

 

Pierwsi pojawili się sportowcy z pokazami i promocją swoich dyscyplin sportowych. W świetle kolorowych jupiterów, przy muzyce układ taneczny zaprezentowały Karolina Janik i Natalia Śniger, łyżwiarki figurowe z UKS „Szóstki”. Po nich na lód wyjechali młodzi hokeiści z UKS „Wikingowie” prezentując pokaz gry komentowany przez prezesa klubu Andrzeja Dębogórskiego. Każdy z klubów zachęcał uczestników spotkania do udziału w kształtowaniu umiejętności sportowych.

Później narastały emocje w oczekiwaniu na Mikołaja. Raz po raz intonowane przez wodzireja okrzyki uczestników zabawy ubranych w mikołajkowe czapeczki zapraszały główną osobę imprezy do przybycia na lodową taflę. Czas upływał szybko na licznych konkursach rekreacyjno – zręcznościowych przy muzyce mechanicznej, konkursowych prezentacjach piosenek i kolęd, a wszystko ze słodkimi nagrodami i karnetami wstępu na lodowisko dla najlepszych. Dodatkowa atrakcją był kiermasz rękodzieła z ozdobami i akcesoriami o tematyce świątecznej w holu lodowiska

Kulminacyjnym wydarzeniem imprezy był jednak wjazd na lodową taflę sań z Mikołajem w towarzystwie śnieżynek, a wszystko w świetle barwnych jupiterów i dymie, przy błyskających lampkach na choinkach. Rozdawano słodycze i drobne prezenty, a przede wszystkim na lodowisku trwała znakomita zabawa.

W rolę wodzireja sprawnie prowadzącego imprezę, po raz kolejny wcielił się Dariusz Bocian z Działu Imprez i Szkoleń MOSiR. Uczestnicy mikołajkowego spotkania wraz z ich opiekunami zgodnie zapowiadali, że nie zabraknie ich na imprezie za rok.

{AdmirorGallery}adas18{/AdmirorGallery}

Tekst i fot. MOSiR

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x