Vikingowie na „korkach” u Tkaczów i Czerkawskiego – Kwalifikacje murowane!

W miniony weekend (20-21 października) opiekunowie elbląskich Wikingów wzięli udział w szkoleniu instruktorów hokeja na lodzie. Głównym trenerem był polski hokeista, olimpijczyk  Andrzej Tkacz a na lodzie wspierali go wybitni hokeiści: Mariusz Czerkawski, Wojciech Tkacz i Dariusz Garbocz. Przedstawiciele elbląskich Wikingów przez dwa dni mieli zaszczyt i przyjemność szkolić się pod okiem tak wybitnych polskich sportowców. Program szkolenia obejmował zarówno naukę jazdy na łyżwach dla najmłodszych jak i techniki szkolenia zawodników.

 

Pojawiły się również elementy psychologiczne, sposoby motywacji i zachęcania dzieci do aktywnego trybu życia.

Szkolenie zorganizowane zostało przez stowarzyszenie SPORT7 w Tychach. Głównym trenerem prowadzącym zajęcia był polski hokeista, olimpijczyki trener Andrzej Tkacz. Pracą trenerską zajmował się między innymi w Niemczech i Austrii, był też trenerem kadry narodowej w 1997r. W zajęciach na lodzie wspomagały go wybitne gwiazdy hokeja: Mariusz Czerkawski, Wojciech Tkacz i Dariusz Garbocz.

Mamy nadzieję że świeżo zdobyta wiedza i umiejętności będą pomocne w rozwijaniu w Elblągu tego pięknego sportu jakim jest hokej na lodzie. Wikingowie zapraszają na naukę jazdy na łyżwach i swoje treningi.

{AdmirorGallery}viki23{AdmirorGallery}

Wizytówki nauczycieli są imponujące, życzymy, by uczestnicy szkolenia z powodzeniem przekazywali hokejowa wiedzę młodym Vikingom z Elbląga.

Andrzej Tkacz polski hokeista, bramkarz, olimpijczyk, trener. Dwukrotnie zdobywał tytuł mistrza Polski (1968 i 1970), również dwukrotnie zdobywał Złoty Kij w latach 1975-76. Dwa razy reprezentował Polskę na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w 1972 w Sapporo i w 1976 w Innsbrucku , 8-krotnie grał w turniejach o mistrzostwo świata Był trenerem kadry narodowej w 1997 r., pracował w Niemczech i Austrii.

Mariusz Czerkawski – najlepszy polski hokeista, który swoje pierwsze kroki na lodzie stawiał w klubie GKS Tychy. Do NHL przebił się przez świetne występy w szwedzkiej lidze hokejowej. W 2000 roku zagrał w meczy gwiazd podczas All-Stars Weekend w Toronto. Olimpijczyk z Albertville 1992r.

Wojciech Tkacz – wychowanek Baildonu Katowice, reprezentował barwy KKH Katowice Unii Oświęcim, tyskiego i katowickiego GKS, grał również w lidze szwedzkiej i niemieckiej, były reprezentant Polski w hokeju na lodzie i olimpijczyk z Albertville 1992r.

Dariusz Garbocz – polski hokeista na lodzie reprezentował kluby: GKS Tychy, Vasteras SK, Tysovia Tychy, KKH Katowice, olimpijczyk z Albertville 1992r.

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x