W Elblągu „Aktywuj się z MOSiR-em”- Hokej moja miłość

W ramach akcji „Aktywuj się z MOSiR-em”,Uczniowski Klub Sportowy Wikingowie oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zapraszają na bezpłatne zajęcia nauki gry w hokeja. Zajęcia odbywają się w każdą niedzielę na elbląskim lodowisku Helena.

„Aktywuj się z MOSiR-em” to specjalna oferta dla mieszkańców Elbląga, którzy chcą rozwijać swoje pasje i zainteresowania sportowe. W ramach akcji na lodowisku Helena odbywają się zajęcia promujące ruch, rekreację i zdrowy styl życia. W swojej ofercie MOSiR ma naukę jazdy na łyżwach, Akademię Tenisa Stołowego, Fit Camp, Ice Party, a także naukę gry w hokeja. Okazuje się, że ta ostatnia propozycja bardzo przypadła do gustu elblążanom.

– Zainteresowanie grą w hokeja przerosło nasze oczekiwania – tłumaczy Ireneusz Wala z Uczniowskiego Klubu Sportowego Wikingowie. – Na nasze niedzielne zajęcia przychodzą nie tylko dzieci, ale także dorośli. Wszyscy, oprócz tego że poznają tajniki gry w hokeja, to jeszcze świetnie się przy tym bawią. Przy okazji mogą skorzystać z fachowych porad trenerów UKS Wikingowie, odnośnie techniki jazdy, gry, a także odpowiedniego doboru sprzętu sportowego.

Zainteresowanie hokejem stało się tak duże, że organizatorzy postanowili poszerzyć nieco program zajęć o kolejne treningi. Do tej pory, półtoragodzinne zajęcia z trenerami UKS Wikingowie, odbywały się w każdą niedzielę o godz. 9.00. Od 8 lutego czas trwania hokejowych treningów jeszcze się wydłuży.

– Od godziny 9.00 na lodowisku odbywać się będą zajęcia nauki jazdy z elementami hokeja dla dzieci i dorosłych – informuje koordynator akcji. – Natomiast dzieci, którym taka dawka hokeja nie wystarczy, mogą pozostać na lodowisku i przez kolejne półtorej godziny szlifować technikę i naukę gry. Wszystko oczywiście pod czujnym okiem naszych trenerów i instruktorów.

By uczestniczyć w nauce gry w hokeja, tak naprawdę potrzebne są tylko chęci i… rękawiczki. W czasie zajęć czynna jest wypożyczalnia w której każdy może zaopatrzyć się w łyżwy. O resztę sprzętu, czyli kijki, kaski i krążki zadbają organizatorzy. Zajęcia skierowane są do wszystkich, bez względu na wiek i płeć.

Aktywuj się z MOSiR-em to jednak nie tylko nauka gry w hokeja. Nadal prowadzone są zajęcia z nauki jazdy na łyżwach, które odbywają się w każdy czwartek o godz. 18.00. W piątki możemy zadbać o kondycję nie tylko ciała ale i ducha, uczestnicząc w zajęciach z trenerem personalnym Adamem Ogrodowczykiem. Bezpłatne treningi Fit Camp odbywają się o godz. 18.00 w sali fitness na lodowisku Helena. Organizatorzy zachęcają także do udziału w Akademii Tenisa Stołowego, która swoje zajęcia ma w każdą niedzielę o godz. 16:30. Natomiast aktywny tydzień można zakończyć udziałem we wspólnej zabawie na lodzie. Ostatnie już w tym sezonie Ice Party odbędzie się w niedzielę 22 lutego o godz. 17.40.

Więcej informacjo o ofercie MOSiR-u można znaleźć na stronie internetowej www.mosir.elblag.eu w zakładce Aktywuj się z MOSiR-em.

{AdmirorGallery}hokej843{/AdmirorGallery}

Tekst MOSiR

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Elbląg hokej MOSiR Elbląg UKS Wikingowie Elbląg

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x