Wikingowie coraz odważniejsi w lidze żaków – Zadanie na dziś:poprawić skuteczność !

W niedzielę (16 grudnia) połączone siły Wikingów Elbląg i Niedźwiadków Gdynia spotkały się w Łodzi z drużyną ŁKH już po raz trzeci w tym sezonie. Niestety nie udało się wedle powiedzenia do trzech razy sztuka wygrać. Porażka 0:8 (0:0,0:3,0:5) wprawdzie wyraźna, ale w tym spotkaniu było wiele optymistycznych elementów. Pierwsza tercja w naszym wykonaniu najlepsza, od kiedy gramy w lidze żaków, zabrakło trochę szczęścia i zimnej głowy . Powinniśmy to wygrać jedną bramką. Doskonała gra a w obronie i dobre kontry były godne uwagi, ale skuteczność zawiodła.

 

W tercji drugiej zaczęliśmy od szybkiej utraty bramki i to był przełomowy moment spotkania od tego momentu ŁKH uwierzyło w siebie i strzeliło nam kolejno dwie bramki.

W trzeciej tercji zdecydowanie opadliśmy z sił i traciliśmy bramkę za bramką. Skończyło się wysoką wygrana przeciwników, ale wynik nie odzwierciedla zupełnie przebiegu meczu. Jeden zawodnik Piotr Ciechanowski kolejny raz nas pogrążył strzelając 4 bramki i dokładając jedną asystę, ale musiał mocno się namęczyć żeby te gole zdobyć. Uważam, że jesteśmy w stanie wygrać z drużyną łódzką i mam nadzieję, że jeszcze będziemy mieli okazję to udowodnić. Moim zdaniem zagraliśmy najlepszy mecz pod względem taktycznym jak i gry ciałem, zaangażowania od czasu gry w lidze żaków. Tak trzymać. – tak relacjonował mecz na stronie Wikingów trener zespołu.

{AdmirorGallery}wala18{/AdmirorGallery}

A jakie są ceny indywidualne?

Wencel Wiktor : Bardzo dobry mecz. Nie popełnił błędu bronił pewnie, zabrakło trochę szczęścia w niektórych sytuacjach.

Siagło Dominik : Można powiedzieć pozytywny występ. Parę razy uratował zespół od straty bramki. Dominik powinien poprawić grę nogami.

Niedźwiecki Kacper: Zagrał dobrze w obronie do czasu kiedy nie chciał sam wygrać meczu. Jeździł niepotrzebnie, co zmianę do przodu zostawiając luki w obronie i do tego tracąc siły. W ogóle nie podawał krążków. Kacper powinien zmienić nastawienie mentalne i będzie super. Występ dobry.

Wojtkiewicz Mateusz: Miał dobre momenty i bardzo słabe. Zaczął grać ciałem i bardzo dobrze ma warunki fizyczne do tego. Największym mankamentem Mateusza jest szybkość tutaj trzeba bardzo dużo pracy. Występ dobry –

Ebertowski Maurycy : Nie wyróżniał się zbytnio ale robił wszystko tak jak należy jeździł w swojej strefie w tercji obronnej pomagał obrońcą, grał ciałem, jeszcze za mało aktywny w ataku. Występ dobry.

Bajkiewicz Jakub : Duże serce do gry. Zagubiony podczas zmian. Robił to co od niego oczekiwałem trzymał pozycję nie dopuszczał obrońców przeciwnika do strzałów. Występ przeciętny .

Wilewski Wiktor : Właściwie bez zastrzeżeń grał solidnie w obronie nie popełniał błędów. Brakuje jeszcze szybkości. Występ bardzo dobry.

Oskar Kurnicki : Liczyłem nie niego mocno ale niestety nie wyszedł Oskarowi ten mecz. Trochę bezkrytyczny, co do swojej osoby i to go gubi. Miał możliwość strzelenia, co najmniej 2 bramek po podaniach kolegów, ale się nie udało. Najgorsze jest to, że kompletnie nie umie podawać a jak już może to zrobić to robi to niecelnie. Występ przeciętny –

Wala Jakub : Miał bardzo trudne zadanie pokrycie najlepszego zawodnika Łodzi wywiązywał się z tego rewelacyjnie do czasu jak nie opadł z sił. Poświęcił się dla drużyny praktycznie nie uczestniczył w ataku choć miał okazję na samym początku meczu i kto wie jak by się potoczył mecz. Wytrzymałość ? szybkościowa do poprawki oraz gra ciałem i będzie lepiej. Występ bardzo dobry

Rygiel Konrad : Tak jak Kuba miał zadanie krycia najlepszego gracza Łodzi robił to bardzo dobrze. Bardzo dużo walczył, grał ciałem, jeszcze za słaby strzał z nadgarstka i ten element trzeba wytrenować. Występ bardzo dobry.

Dębogórski Mikołaj : Zupełnie inny zawodnik niż ostatnio w Elblągu. Zagrał tak jak od niego wymagam, czyli agresywnie, ambitnie nie unikał gry ciałem, dużo jeździł cały czas był w grze a nie obok tak jak w ostatnim turnieju. Występ Bardzo dobry.

Wojtoniak Dominik : Zaangażowany w grę, grał ciałem robił co mógł, jeszcze zagubiony na lodzie nie trzymał pozycji. Złamał nawet kija tak walczył. Występ dobry –

Cyprian Popielarz : Prawie bezbłędny występ, trzymał swoją pozycję nie dawał się objeżdżać, jeszcze za mało konstruuje akcje ofensywne. Występ bardzo dobry –

Stasiu Białecki : Jak to Stasiu nie było go przez 2/3 meczu, aż nie dopilnował zawodnika i straciliśmy bramkę i nagle zaczął grać tak jak potrafi zrobił ładną solową akcję, grał ostro ciałem tak ostro że wylądował na ławce kar na 12 minut(2+10). I chciałbym żeby tak grał od początku meczu, czyli musi nastąpić zmiana mentalna i będzie dobrze. Występ przeciętny +.

Ewa Podracka : Wróciła po kontuzji i zagrała w nowych łyżwach. Nie bała się grać ciałem nie popełniała błędów, za dużo wybija krążków od siebie i jeździ na wyprostowanych nogach te elementy trzeba poprawić. Występ dobry -.

Tomek Kamieński : Nie mam zastrzeżeń zagrał przyzwoity mecz, był na swojej pozycji, walczył , starał się mocno, grał ciałem, jazda na łyżwach wymaga jeszcze treningu. Występ dobry

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x