Wikingowie przed kolejną próbą – Tym razem u siebie w „Helenie” – warto zobaczyć!

Na elbląskim lodowisku "HELENA" w sobotę (24.11.2012) odbędzie się turniej hokeja w kategorii "Żak starszy" (rocznik 1999-2000). Turniej ten zaliczany jest do eliminacji Mistrzostw Polski. Podczas tych rozgrywek na elbląskim lodowisku będziemy mogli oglądać w akcji drużyny : ŁKH Łódź , "Koziołki" Poznań oraz połączone siły HUKS "Niedźwiadki" Gdynia i UKS "Wikingowie" Elbląg. To prawdziwa gratka. Hokej to bardzo widowiskowa gra, a w wykonaniu młodych zawodników, pełnych zapału i ambicji – szczególnie.

 

Zespół stworzony z zawodników „Niedźwiadków” i „Wikingów” zaprezentuje się przed elbląską publicznością po raz pierwszy we wspólnych koszulkach, które zostały ufundowane przez firmę „SIKKENS” oraz hurtownię „DOMAL”.ZAWODNICY I ZAWODNICZKI SERDECZNIE DZIĘKUJĄ SPONSOROM!

Kolejność gier

9.00  PTH Koziołki Poznań : HUKS Niedźwiadki Gdynia/UKS Wikingowie Elbląg
10.50 ŁKH Łódź :PTH Koziołki Poznań
12.30 HUKS Niedźwiadki Gdynia/UKS Wikingowie Elbląg : ŁKH Łódź

{AdmirorGallery}hele15{/AdmirorGallery}

W Trójmieście powalczyli z Poznaniem

Przed tygodniem w Gdańsku połączone siły Gdyni i Elbląga rozegrały dwa spotkania.

Wyniki meczów: 

Stoczniowiec Gdańsk – HUKS Niedźwiadki Gdynia/Wikingowie Elblag 13:0 (1:0, 6:0, 6:0)
HUKS Niedźwiadki Gdynia/Wikingowie  – PTH Koziołki Poznań 3:4 (2:1, 1:3, 0:0)

Bramki dla nas zdobyli : Kacper Niedźwiecki 1 (HUKS Niedźwiadki) , Maurycy Ebertowski 1 (HUKS Niedźwiadki), Jan Wójcik 1 (UKS Wikingowie) Asysty : Maurycy Ebertowski 1 (HUKS Niedźwiadki)

Opinia trenera:

Mecz z drużyną z Gdańska był bardzo dobry, ale tylko w pierwszej tercji. Niestety nasza drużyna wzmocniona zawodnikami z Elbląga od drugiej tercji zaczęła grać bojaźliwie, mało agresywnie, pasywnie, a co najgorsze zabrakło woli walki. Te czynniki zadecydowały, że przegraliśmy tak wysoko kolejne dwie tercje.

W pierwszej tercji można było zauważyć, dlaczego drużyna grała tak dobrze na pewno główną przyczyną była postawa bramkarza, ale w szczególności założenia taktyczne były realizowane w 80% i to miało wpływ na tak dobry wynik.

Nie trwało to długo, co zrozumiałe Stoczniowiec jest lepszą drużyną na dzień dzisiejszy i prędzej czy później worek z bramkami by się otworzył z tym, że nie mieli by tak łatwo przy odpowiedniej grze każdego zawodnika naszego zespołu. Ogólnie można powiedzieć nie było tak źle biorąc pod uwagę warunki, w jakich trenujemy i ile trenujemy wspólnie (ani razu) całą drużyną.

W drugim meczu z PTH Poznań nie daliśmy rady i przegraliśmy, choć mogliśmy spokojnie wygrać przy odpowiednim nastawieniu, czyli elementy podstawowe zawiodły (walka, ambicja, agresja, zespołowość, kondycja, technika, założenia taktyczne) bez tych podstaw nie można grać w żadną grę zespołową. Szkoda tego meczu, ale będziemy pracować nad poprawą tych rzeczy, które można wyćwiczyć. Rewanż już nie długo, bo 24.11.2012 w Elblągu i mam nadzieję, że napisze same pozytywne rzeczy po zwycięstwie, które jest w naszym zasięgu.

 

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x