„Wikingowie” uczestnikami elitarnego obozu – Pod batutą dr. Yacova Smushkina

Elbląg jest pierwszym miastem w Polsce, gdzie zorganizowano jesienny obóz elitarnej hokejowej sprawności z udziałem adeptów największych potęg w tej dyscyplinie: Finlandii, Kanady, Rosji i Szwecji. Zajęcia odbywały się pod kierunkiem dr. Yacova Smushkina swego czasu selekcjonera reprezentacji ZSRR, który ostatnie lata poświęcił na zgłębianie teorii sportu, wpływu zdolności mentalnych w osiąganiu najlepszych wyników. Dzięki inicjatywie Marka Wnuka dyrektora OSiR-u w Elblągu w treningach uczestniczy dwóch hokeistów Wikingów, Jakub Wala i Oskar Kernicki którzy wiedzę zdobytą na konsultacji mają przekazać pozostałym zawodnikom.

 

Mimo początkowych obaw o umiejętności naszych zawodników  na tle pozostałych uczestników obozu , z zadowoleniem muszę stwierdzić ,że obaj chłopcy podczas treningów nie odstawali indywidualnymi umiejętnościami od swoich rówieśników.  A jako ciekawostkę dodam,że podczas meczu kończącego zgrupowanie ,   obaj WIKINGOWIE strzelili po bramce.
Mamy nadzieję że ELITARNA SZKOŁA HOKEJA dr.Yacova Smushkina zagości na naszym lodowisku ponownie.

Dr Yacov Smushkin, był pierwszym w Północnej Ameryce założycielem prywatnych szkół hokejowych w Bostonie i Toronto w latach siedemdziesiątych XX wieku. Tam realizował niekonwencjonalne metody szkolenia. Swoje przemyślenia i teorie zawarł w trzech książkach: „Od zera do bohatera” Hockey (1993), „Agility lodzie” (1997), „Mastering Agility lodzie” (1998). Oraz dwóch filmach filmy: „Hockey Sniper” (1997) i „Agility lodzie” (2002)

Do sportu na najwyższym poziomie wybierani są zawodnicy o doskonałych predyspozycjach fizycznych, ale ogromne rezerwy tkwią w psychice, nie tylko odporności, ale też w refleksie, błyskawicznej umiejętności rozwiązywania zadań na boisku i t p. Jak to on określa – fizyczne prezenty nie wystarczą…

Wizyta tak znanej postaci i jego obecność w elbląskiej „Helenie” jest nie tylko ciekawym doświadczeniem, ale również znakomitą promocją miasta.

{AdmirorGallery}smus7{/AdmirorGallery}

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x