Wikingowie w ogólnopolskim finale „Mistrzowie Białego krążka” – Decydowały ułamki sekund

Zawodnicy UKS Wikingowie Elbląg uczestniczyli w ogólnopolskim finale "Mistrzowie Białego Orlika", który odbył się w Warszawie w sobotę, 23 marca. Organizatorem zmagań było Stowarzyszenie Sport 7, założone przez Mariusza Czerkawskiego oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki. Do rywalizacji w Mistrzostwach Białych Orlików zgłosiło się 50 drużyn z całej Polski, a do finałowej rozgrywki zakwalifikowało się dwanaście zespołów (które wcześniej były finalistami turnieju wojewódzkich). Wikingowie dotarli do ścisłego finału.

 

Zawody polegały na pokonaniu ustawionego na lodzie toru przeszkód w jak najszybszym czasie i z jak najmniejszą liczbą punktów karnych. Rywalizacja odbywała się w tak zwanym systemie Brazylijskim gdzie jedna przegrana nie dyskwalifikuje zespołu.

Wikingowie nieoczekiwanie przegrali swój pierwszy start  z zespołem z Mikołowa i postawili się w dosyć ciężkiej sytuacji, ponieważ każda następna porażka kończyła ich udział w turnieju. Na szczęście z startu na start drużyna rozkręcała się i nie dawała konkurencji szans. W ćwierćfinale elblążanie ponownie spotkali się z zespołem z Mikołowa, tym razem pewnie wygrywając. Na drodze do finału stanęli starzy znajomi z Malborka (którzy wygrali z finał wojewódzki w Elblągu). W stolicy rewanż był udany. W finale Wikingowie zmierzyli się z zawodnikami z Pionek. Mimo uzyskania najlepszego czasu dnia 54,02 s, a konkurenci 54,24 wyścig przegrali popełniając dwa błędy przy jednym błędzie rywali. Każdy błąd to dodatkowe 0,5 s.

Elbląska drużyna wystąpiła w składzie:

  1. Oskar Kurnicki
  2. Julian Majer
  3. Konrad Rygiel
  4. Michalina Sokalska
  5. Jakub Wala

Zawody prowadzili olimpijczycy: Mariusz Czerkawski, Dariusz Garbocz, Wojciech Tkacz i Andrzej Tkacz.

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x