Zimowe Oblężenie Malborka 2013 – Międzynarodowe doświadczenia Wikingów

W miniony weekend (8 i 9 marca) elbląscy hokeiści rywalizowali w V Międzynarodowym Turnieju Mini Hokeja na Lodzie – Lodowe Oblężenie Malborka. Organizatorzy stanęli na wysokości zadania. Zaprosili do rywalizacji kilka bardzo interesujących drużyn m. in. teamy z Rosji i Niemiec, gdzie ta dyscyplina rozwija się znakomicie. Wikingowie z Elbląga walczyli jak lwy i wracali w dobrych humorach. Turniej odbywał się w dwóch grupach wiekowych.

 

W pierwszym dniu rozgrywek udział hokeiści z rocznika 2003 i młodsi.

Najpierw młodzi „Wikingowie’’ zmierzyli się z HUKS Niedźwiadki Gdynia. Spotkanie rozpoczęło się bardzo pomyślnie i szybko wyszliśmy na prowadzenie. Strzelcem bramki był Oliwier Kurnicki (zdobył też drugą). Niestety po zdobyciu gola nasi zawodnicy zapomnieli o obronie i skupili się głównie na ataku co było brzemienne w skutkach ponieważ „Niedźwiadki’’ tego dnia były bardzo skuteczne. Mecz zakończył się wynikiem 2-10.

W drugim meczu przeciwnikami  „Wikingów’’ była drużyna gospodarzy UKS Bombek Malbork. W tym spotkaniu nasz zespół wzbogacony o nowe doświadczenia (mecz z „niedźwiadkami’’) od początku do końca był bardzo skupiony i spokojnie kontrolował przebieg gry.  Mecz zakończył się wynikiem 5:2. A wszystkie bramki strzelił Oliwier Kurnicki.

W końcowych statystykach jedna porażka i jedna wygrana uplasowała elbląskich Wikingów na 2 miejscu  podium. Każdy zawodnik otrzymał pamiątkowy krążek. Najlepszym zawodnikiem drużyny okazał się Oliwier Kurnicki, który otrzymał jako nagrodę kija do gry w hokeja.

Klasyfikacja:

1.HUKS Niedźwiadki Gdynia

2.UKS Wikingowie Elbląg

3.UKS Bombek Malbork

Nasza młodsza drużyna wystąpiła w składzie:

1.Raszewski Mateusz – bramkarz

2.Kurnicki Oliwier

3.Grzelak Julia

4.Kowalski Szymon

5.Żukowski Szymon

6.Kapusta Franek

7.Łopacki Adam

8.Stelmaczonek Jakub

9.Włoch Rafał

10.Łuciw Tomasz

{AdmirorGallery}kurnicki11{/AdmirorGallery}

Po zmaganiach młodszej drużyny „Wikingów” przyszedł czas na starszych hokeistów z Elbląskiego Klubu Hokejowego.

W pierwszym meczu „Wikingowie” zmierzyli się z Feniksem Kaliningrad i to był najlepszy występ elblążan w turnieju. Wszyscy zawodnicy podeszli do tego spotkania w pełni skoncentrowani i z jednym postanowieniem „WYGRAĆ’’ . Początek spotkania toczył się pod nasze dyktando ,tylko dzięki bardzo dobrej postawie bramkarza „Feniksu’’ nie udawało nam się strzelić bramki. Jak mówi przysłowie „niewykorzystane sytuacje się mszczą” ,Wikingowie prowadzili grę, a bramki strzelali Rosjanie. Mecz zakończył się wynikiem 3-5.

W drugim spotkaniu elblążanie zagrali z HUKS Niedźwiadki Gdynia. I tu starsi koledzy zrewanżowali się za młodszą drużynę wygrywając wysoko 12-4. I na tym zakończył się pierwszy dzień rywalizacji „Wikingów ” na turnieju.

W sobotę „Wikingowie” najpierw spotkali się z niemiecką drużyną GEC RITTER NORDHORN. Mecz od początku do końca prowadzony był w bardzo szybkim tempie. Pierwsi na prowadzenie wyszli Niemcy ,na szczęście stracona bramka podziałała motywująco na nasz zespół ,który po krótkim czasie doprowadził do wyrównania a następnie wyszedł na prowadzenie. Najwięcej bramek zdobyła podczas tego meczu najmłodsza czwórka. Rywale z Niemiec jako jedyni przewyższali naszych „wikingów’’ warunkami fizycznymi. Mecz zakończył się zwycięstwem dla Wikingów 5-3.

W czwartym i zarazem ostatnim występie zmierzyliśmy się z gospodarzami turnieju czyli UKS Bombek Malbork. Był to pokaz indywidualnych umiejętności poszczególnych zawodników, a szkoda bo poprzednie spotkania rozgrywał zespół. Zwyciężyliśmy 5-1, ale było trochę zastrzeżeń

Klasyfikacja końcowa:
1.Feniks Kaliningrad
2.UKS Wikingowie Elbląg
3.GEC RITTER NORDHORN
4.UKS Bombek Malbork
5.HUKS Niedźwiadki Gdynia

Skład drużyny:

1.Siagło Dominik – bramkarz

2.Kurnicki Oskar

3.Sokalska Michalina

4.Majer Julian

5.Dębogórski Mikołaj

6.Wala Jakub

7.Rygiel Konrad

8.Ziniewicz Dawid

9.Popielarz Cyprian

10.Kurnicki Oliwier

11.Raszewski Mateusz

12.Włoch Rafał

13.Postek Michał

14.Redziński Martin

Więcej informacji można znaleźć na www.wikingowie.nets.pl i www.facebook.com/UksWikingowieElblag

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x