Halowy Puchar Warmii i Mazur – Zdolne Amazonki z Mrągowa

W Dąbrówce Małej odbył się finał Halowego Pucharu Warmii i Mazur w skokach przez przeszkody. Organizatorem tej cyklicznej imprezy składającej się z 6 eliminacji, począwszy od października 2012r. do finału był Jeździecki Klub Sportowy "U Robsonów". Zawodnicy adekwatnie do zdobytych miejsc w konkursach zbierali punkty w kolejnych zawodach eliminacyjnych.

 

W finale prawo startu miały pary, które zdobyły co najmniej 1 pkt.  W kategorii seniorów najlepszy okazał się: Dawid Kubiak z klubu: Sobieski Jumping Team, drugie miejsce zajęła Martyna Rynkiewicz z LKJ w Gałkowie, a trzecie Anna Rębisz z KJ Kowmar.

W kategorii juniorów wygrała Martyna Rynkiewicz, druga była Maja Pawluczuk z JKS „U Robsonów”, a trzecia Katarzyna Wierzbicka z KS Nad Wigrami.

W całym cyklu uczestniczyło ponad 150 par nie tylko z Warmii i Mazur, ale również z Pomorza, Podlasia, Kujaw i Mazowsza..

Zwracają uwagę świetne wyniki osiągnięte w przez mrągowianki – Martynę Rynkiewicz i Maję Pawluczuk. Obie od kilku lat razem trenują w Zyndakach w stajni Katarzyny i Marka Pawluczuk, pod kierunkiem gospodarzy oraz trenerki Marty Zając.W konkursie finałowym więcej szczęścia miała Martyna Rynkiewicz.

Finał seniorów był wyjątkowo emocjonujący. Martyna Rynkiewicz zajmująca trzecie miejsce, w konkursie  pojechała rewelacyjnie i zrównała się z zajmującym pierwszą pozycję zawodnikiem gdańskiego klubu Sobieski Jumping Team Dawidem Kubiakiem. Po emocjonującej, bezpośredniej rozgrywce ostatecznie zajęła drugie miejsce. Jest to wielki sukces 14 letniej zawodniczki, która niebawem będzie walczyła o Halowy Puchar Polski juniorów młodszych.

Źródło warmińsko-Mazurski Związek Jeździecki

{AdmirorGallery}kubiak11{/AdmirorGallery}

Zdjęcia: Martyna Rynkiewicz na Neli, dekoracja seniorów

Fot. Karolina Pawluczuk

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x