Martyna Rynkiewicz wystąpi w OOM 2013 – Nominacja amazonki do kadry narodowej

W Klubie Jeździeckim Leśna Podkowa w Damaszce odbyły się eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w skokach przez przeszkody rejonu pomorskiego(woj. Warmińsko-Mazurskie , Pomorskie i Kujawsko-Pomorskie). Świetny wynik uzyskała tam 14-letnia mrągowianka Martyna Rynkiewicz (na co dzień LKJ Gałkowo), która zwyciężyła z bardzo dobrym wynikiem 2,7 pkt. Finały OOM odbędą się w lipcu. Organizatorem jest w tym roku Ziemia Łódzka.

 

Przy okazji mrągowianka dosiadająca Mareę wygrała Grand Prix Tczewa, w pokonanym polu pozostawiając starszych i bardziej doświadczonych od siebie zawodników. 14-letnia Martyna była najmłodszą uczestniczką Grand Prix.

W Damaszce rozegrano także konkurs główny „Grand Prix Majówki w Damaszce”. Także i w nim najlepszą amazonką okazała się Martyna.

Wcześniej na zawodach Halowego Pucharu Polski w skokach przez przeszkody w Józefinie pod Warszawą Martyna Rynkiewicz zajęła  trzecie miejsce i została powołana do kadry narodowej dzieci do lat 14 (duże konie). Na najbliższych zawodach będzie walczyła o prawo do startu w mistrzostwach Europy  w Hiszpanii w lipcu 2013 r.

{AdmirorGallery}martyn28{/AdmirorGallery}

Źródło: sportowe mrągowo

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x