Baltic Cup Gdynia 2014 – Sebastian Makowski w finale, medale braniewian i…małej „Gabi”

W miniony weekend (22/23 listopada) w Gdyni odbył się XIII Międzynarodowy Turniej Judo Baltic Cup. Uczestnicy startowali w trzech grupach wiekowych: U-12, U-14 i U-17. Wystąpili także judocy z Olsztyna, Elblaga i Braniewa. Wielu stanęło na podium. Najwyżej trzeba oceniać drugie miejsce w U-17 Sebastiana Makowskiego z Olimpii Judo Elbląg, który w gronie 21 zawodników zajął drugie miejsce.

Stoczył cztery zwycięskie pojedynki i dotarł do finału. Tu uległ Krzysztofowi Kozakowi z T.S. MOSiR Bochnia zdobywając srebrny medal w kategorii 60 kg. Na podium stanęli również: w U-14 Gabriela Czyżewska (Gwardia Olsztyn), Dominika Koniuk (Zatoka Braniewo), w U-14 Aleksandra Dąbrowska (Zatoka Braniewo), w U-17 Nicol Bąbelewska (Zatoka Braniewo).