Baltic Cup Gdynia 2021 – Tymoteusz Lic nie dał szans rywalom, najmłodsi ujawnili talent

Fot. UKS Tomita Elbląg
W weekend (28/29/30 maja) w Gdyni odbywała się impreza judo pod hasłem Baltic Cup, skierowana do zawodników w różnych grupach wiekowych. W sobotę walczyli młodzicy, w tym spora liczba judoków z okręgu warmińsko-mazurskiego z Elbląga, Olsztyna i Ełku. Zdobyliśmy trzy medale, ale niewątpliwie pierwszoplanowa postacią był Tymoteusz Lic z Tomity Elbląg, który odniósł cztery efektowne zwycięstwa, zdobywając złoty medal w kategorii 46 kg.

Brązowe krążki wywalczyli: Aleksandra Kocięba (Olimpia Judo Elbląg) w wadze +70 kg i Bartłomiej Bartecki (Gwardia Olsztyn) w wadze 81 kg. Na uwagę zasługują też piąte lokaty olsztynian: Aleksandry Jędruszczak (Nippon) w wadze 48 kg i Adama Chromańskiego (Gwardia) w kat. 81 kg. Piąty był również Jakub Hulewicz (Olimpia Judo Elbląg) w wadze 90 kg.

W pierwszym dniu imprezy walczyli judocy kategorii wiekowych U12 i U 14. W młodszej zwycięstwa odnieśli: Natasza Cydzik (UKS Senshi Olsztyn) – 40 kg i Szymon Samulewski (UKS Kosai Elbląg) – 27 kg, a drugie miejsce zajął Szymon Stodolnik (Zatoka Braniewo) -46 kg. W starszej grupie wiekowej na najwyższym stopniu podium stanęli: Zuzanna Sielska (Tomita Elbląg) – 32 kg i Maciej Dryka (Zatoka Braniewo) +73 kg, drugi był Piotr Wysocki (UKS Senshei Olsztyn) – 32 kg, Jan Cydzik (UKS Senshi Olsztyn) – 50 kg i Filip Poręba (Truso Elbląg) – 60 kg

W niedzielę rywalizowali juniorzy młodsi, a turniej miał rangę Pucharu Polski. Pierwsze miejsce w kat. 50 kg zajął Wojciech Galiński (Truso Elbląg), ale tu startowało tylko dwóch zawodników. W wadze 45 kg Artur Anaszko (Tomita Elbląg) w gronie czterech rywali był drugi. Piąte miejsce w wadze 90 kg wywalczył Wiktor Dodajewski (Gwardia Szczytno). Pozostali odpadli we wcześniejszej fazie turnieju.

Dzieci U12

Dziewczęta

Waga 40 kg

1. CYDZIK Natasza UKS SENSHI Olsztyn

Chłopcy

Waga 27 kg

1. SAMULEWSKI Szymon UKS Kosai Judo Elbląg

Waga 46 kg

2. STODOLNIK Szymon Zatoka Braniewo

Dzieci U14

Dziewczęta

Waga 36 kg

1. SIELSKA Zuzanna UKS TOMITA ELBLĄG

Chłopcy

Waga 32 kg

2. WYSOCKI Piotr UKS SENSHI Olsztyn

Waga 38 kg

3. BEDNARCZUK Kacper UKS TOMITA ELBLĄG

Waga 42 kg

7. ŁUTAJ Igor Zatoka Braniewo

Waga 46 kg

7. MASŁOŃ Franciszek UKS SENSHI Olsztyn

Waga 50 kg

3. CYDZIK Jan UKS SENSHI Olsztyn

5. GALIŃSKI Mikołaj MKS Truso Elbląg

Waga 60 kg

3. PORĘBA Filip MKS Truso Elbląg

5. ZIELIŃSKI Szymon MKS Truso Elbląg

7. APANOWICZ Jan UKS TOMITA ELBLĄG

Waga +73 kg

DRYKA Maciej (Zatoka Braniewo)

Młodzicy

Waga 42 kg

Kacper Januszewski (Żak Ełk)

Maksym Kłuszewski (Ikizana Warszawa) – porażka

Bartosz Koś (UKS 15 Krosno) – porażka

waga 42 kg

Jakub Sielski (Tomita Elbląg)

Stanisław Krawcewicz (Kumo Judo warszawa) – porażka

Witold Czenkusz (De La salle Gdańsk) – porażka

42 kg

Artur Anuszko (Tomita Elbląg)

Mikołaj Pryszcz (Janosik Bielsko Biała) – porażka

Waga 46 kg

Tymoteusz Lic (Tomita Elbląg) 1 miejsce

Szymon Kodej (Gwardia Olsztyn) zwycięstwo

Jan Kolondra (Sparta Skoczów) zwycięstwo

Miłosz Bętkowski (Kuzushi Kielce) zwycięstwo

Bartosz Bogacz (Błękitni Tarnów) zwycięstwo

Waga 46 kg

Szymon Kodej (Gwardia Olsztyn)

Tymoteusz Lic (Tomita Elbląg) porażka

Jan Kolondra (Sparta Skoczów) porażka

Waga 55 kg

Dawid Romanowski (Tomita Elbląg)

Maksymilian Ronge (UKJ Ryś Warszawa) zwycięstwo

Jakub Kurowski (Janosik Bielsko Biała) porażka

Waga 55 kg

Piotr Cwaliński (Tomita Elbląg)

Aleksander Sikorski ( UKS 10 Bydgoszcz) porażka

Waga 60 kg

Krzysztof Sarnecki (Olimpia Judo Elbląg)

Błażej Końko (Ippon Kożuchów) zwycięstwo

Kacper Tytko (Judo Kraków) porażka

Waga 60 kg

Filip Majewski (Tomita Elbląg)

Mariusz Konieczny (Feniks Bytom)

Waga 60 kg

Dominik Jerzy Lenard (Olimpia Judo Elbląg)

Jan Czbański (UKS Gimnazjum Suchy Las) porażka

Waga 60 kg

Igor Jabłoński (Żak Ełk)

Mariusz Konieczny (Feniks Bytom)

Waga 60 kg

Dawid Bródko (Truso Elbląg)

Kamil Żołądź (AZS Opole) zwycięstwo

Michał Markiewicz (Lemur Warszawa) porażka

Waga 66 kg

Bartosz Różański (Olimpia Judo Elbląg)

Oskar Smul (UKS Raion Pruszcz Gdański) porażka

Waga 66 kg

Marcel Lewandowski (Shamo Ełk)

Adrian Jakubiniec (Gryf Słupsk) zwycięstwo

Eryk Ciechelski (Galeon Gdynia) porażka

Waga 66 kg

Sebastian Filipowicz (Tomita Elbląg)

Tymek Żochowski (Conrad Gdańsk) zwycięstwo

Jakub Muszyński (Akademia Judo Poznań) porażka

Waga 73 kg

Filip Karkotka (Gwardia Olsztyn)

Michał Półtorak (Akademia Judo Rzeszów) porażka

Waga 81 kg

Mikołaj Chodań (Gwardia Olsztyn)

Wiktor Słupicki (Kokodan Toruń) zwycięstwo

Igor Pawlik Kata Gliwice zwycięstwo

Marcin Szatkowski Galeon Gdynia porażka\

Filip Żwinis (UKJ 225 Warszawa)

Waga 81 kg

Adam Choromański (Gwardia Olsztyn) – 5 miejsce

Jarosław Cąbrowski (Olimpia Grudziądz) zwycięstwo

Krystian Kismanowski (GKS Żukowo) zwycięstwo

Stanisław Tomaszkiewicz (Lemur Warszawa ) porażka

Bartłomiej Bartecki (Gwardia Olsztyn) porażka

Waga 81 kg

Krystian Żukowski (Żak Ełk)

Stanisław Jando (Opty Gdynia) zwycięstwo

Stanisław Tomaszkiewicz (Lemur Warszawa ) porażka

Jakub Baran (Czarni Bytom) porażka

Waga 81 kg

Bartłomiej Bartecki (Gwardia Olsztyn) – 3 miejsce

Maciej Augustyn (Judo Sensei Płock) porażka

Vincent Mahameed (Lemur Warszawa) zwycięstwo

Filip Żwinis (UKJ 225 Warszawa) zwycięstwo

Adam Choromański (Gwardia Olsztyn) zwycięstwo

90 kg

Jakub Hulewicz (Olimpia Judo Elbląg) – 5 miejsce

Szymon Kwadrans (Grot Kraków) zwycięstwo

Mateusz Tesmar (Simba Reda) porażka

Daniel Chamerski (Sekura Warszawa) porażka

Waga + 90 kg

Olaf Płatek (Shamo Ełk) 7 miejsce

Jakub Roszak (Ippon Kożuchów) porażka

Dawid Siudek (UKS Halinów) porażka

Waga +90 kg

Mikołaj Piróg 5 miejsce

Łukasz Kordyl (Olimpijczyk Włocławek) porażka

Dawid Siudek (UKS Halinów) porażka

Młodziczki

Waga 48 kg

Aleksandra Jędruszczak (Nippon Olsztyn) 5 miejsce

Marta Mańkowska (Kokodan Toruń) zwycięstwo

Ewa Żmurka (Wybrzeże Gdańsk) zwycięstwo

Anna Kowalska (Lemur warszawa) porażka

Wiktoria Dura (AZS Opole) porażka

Waga 57 kg

Gabriela Czacharowska (Truso Elblag)

Natalia Rutkowska (Simba Reda) porażka

Waga 63 kg

Martyna Derdowska (Truso Elbląg)

Zuzanna Wieczorek (Judo Bydgoszcz) zwycięstwo

Łucja Pawlicka (Judo Tuliszów) porażka

Waga +70 kg

Aleksandra Zakrzewska (Gwardia Olsztyn)

Oktawia Kolny (Czarni Bytom) porażka

Maria Tobera (Żak Kielce) porażka

Waga +70 kg

Aleksandra Kocięba (Olimpia Judo Elbląg) 3 miejsce

Oliwia Hupert (Orkan Sochaczew) zwycięstwo

Julia Troka (IKS 10 Bydgoszcz) porażka

Maria Tobera (Żak Kielce) zwycięstwo

Juniorzy młodsi

waga 46 kg:

Artur Anaszko (Tomita Elbląg) 2 miejsce

Miłosz Bętkowski (Kuzushi Kielce) zwycięstwo

Krystian Jarosik (Gwardia Łódź) porażka

Marcin Leśniwski (Dszubinianka) zwycięstwo

waga 50 kg

Wojciech Galiński (Truso Elbląg) 1 miejsce

Kacper Dudzik (AJ Rzeszów) zwycięstwowaga 60 kg

waga 60 kg

Szymon Bieńkowski (Truso Elbląg)

Kamil Kostrzycki (Gwardia Koszalin) porażka

Krzysztof Aksamit (Pałac Młodziezy Tarnów) porażka

waga 66 kg

Bernard Mik (Shamo Ełk)

Aleksander Jagielski (UKS Ryś Warszawa) porażka

Dawid Madejczyk (Czarni Bytom) porażka

waga 66 kg

Oskar Szurakowski (Shamo Ełk)

Denys Mykhailov (Gwardia Łódź) porażka

Jakub Resiak (Same Judo Ząbki)

waga 73 kg

Dawid Rafałowski (Shamo Ełk)

Paweł Bogacki (Galeon Gdynia) porażka

waga 81 kg

Filip Zajączkowski (Tomita Elbląg)

Igor Wesołowski (AZS Gliwice) zwycięstwo

Vladyslav Mizin (Gwardia Łódź) porażka

waga 81 kg

Rafał Butyński (Shamo Ełk)

Jan Jesiołowski (Orkan Sochaczew) porażka

waga 90 kg

Wiktor Dodajewski (Gwardia Szczytno) – 5 miejsce

Serhii Shcherban (Gwardia Łódź) zwycięstwo

Jakub Skrodzki (Opty Gdynia) porażka

Jan Antoniewicz (Judo Tuliszów) zwycięstwo

Łukasz Sojak (Koka Jastrzęnie) porażka

waga 90 kg

Alan Cieślak (Truso Elbląg)

Filip Bęben (UKS 15 Krosno) porażka

Sahak Abrahamyan (Kozushi Kielce) porażka

Juniorki młodsze

waga 57 kg

Martyna Kulik (Tomita Elbląg)

Maja Gutowska (Shamo Ełk) zwycięstwo

Joanna Bednarz (UKS 15 Krosno)

Anna Świtniewska (AZS Opole)

waga 57 kg

Maja Gutowska (Shamo Ełk)

Martyna Kulik (Tomita Elbląg) porażka

 

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Elbląg Ełk Judo Olsztyn sport młodzieżowy

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x