Czy Urszula Sadkowska wróci do Olsztyna? – Atut na Londyn

Urszula Sadkowska w tym roku została podwójną mistrzynią Polski w judo: w wadze powyżej 78 kg i rywalizacji open. Jest też etatową reprezentantką kraju na imprezy międzynarodowe najwyższej rangi: mistrzostwa Europy i świata. Ma ogromne szanse by wystąpić w kolejnych Igrzyskach Olimpijskich w Londynie 2012. Jest też formalnie mieszkanką Olsztyna. W czym więc problem? Od dwóch lat startuje w barwach Gwardii Opole, która zapewniła jej warunki do uprawiania sportu na takim poziomie.

 

 Ale Ula Sadkowska, także jej trener Aleksander Wolski, chcą znów występować w barwach któregoś z olsztyńskich klubów. Jest tylko jeden warunek. By stworzyć jej porównywalne możliwości do tych z Opola. Ponieważ zawodniczkę nie wiąże żaden kontrakt, jedynie miesięczne wypowiedzenie, jest niepowtarzalna okazja, by mieć w mieście i regionie prawie pewną olimpijkę, może potencjalną medalistę.

Do tego wszystkiego Urszula Sadkowska jest wychowanką olsztyńskiego klubu Rekord, który reprezentowała przez wiele lat zdobywając medale na turniejach krajowych i międzynarodowych.

– Chcemy wrócić do Olsztyna – mówi trener Aleksander Wolski, bo tu jest nasze miejsce. Nawet broniąc barw Gwardii Opole Ula przygotowywała się do najważniejszych imprez w rodzinnym mieście, w którym czuje się najlepiej. Sprawa powrotu jest otwarta, nam na tym zależy, ale zawodniczka tej klasy musi mieć odpowiedni budżet by realizować kolejne cele sportowe.

Nasz rok startowy właściwie się skończył. Niestety Polski Związek Judo nie ma pieniędzy, więc nie wysyła seniorów na bardzo prestiżowe turnieje do Korei, Japonii i Chin. Wybierają się tam tylko młodzieżowcy, którzy dostają dofinansowanie ze specjalnej puli. Do Azji przyjedzie cały świat i absencja najmocniejszych reprezentantów Polski na takich zawodach jest z całą pewnością dużą stratą, bo trzeba jak najczęściej walczyć z czołówką.

W tej sytuacji Urszula Sadkowska może trochę odpocząć, by za kilka tygodni znów zabrać się do ciężkiej pracy i zdobywać kolejne laury. Pytanie tylko czy dla Olsztyna, czy dalej dla Opola.

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x