Eliminacje do OOM Gdańsk 2021 – Każdy klub ma swoje atuty

W sobotę (22 maja) w Gdańsku odbyły się eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Turniej finałowy zaplanowany jest na ostatnią dekadę czerwca. W Trójmieście walczyli reprezentanci większości sekcji okręgu warmińsko-mazurskiego.  Niektórzy zawodnicy nie musieli startować w Trójmieście bowiem udział w OOM zapewnili sobie dzięki dobrym wynikom w Pucharze Polski. W Gdańsku zapewniliśmy sobie sporo przepustek. Po relacjami z klubowych facebooków zamieszczamy oficjalne wyniki.

UKS Tomita Elbląg

Kwalifikacje do OOM już wcześniej uzyskał Tymoteusz Lic, który zajął zwyciężył w kategorii -46 kg w Pucharze Polski w Piasecznie. W Gdańsku najlepiej zaprezentowała się Martyna Kulik, która zajęła drugie miejsce w wadze -57 kg. Piąte miejsce i kwalifikacje do OOM uzyskał Filip Zajączkowski w wadze -81kg .W zawodach startowała również Agnieszka Klepacka, która zakończyła turniej na piątej pozycji i będzie zawodniczką rezerwowa . Z powodu kontuzji nie mógł wystartować Filip Łaskowski , miał duże szanse na awans

Judo Truso Elbląg

Awans bezpośredni już wcześniej uzyskał Wojciech Galiński, zdobywając w Pucharze Polski w Piasecznie srebrny medal. Podczas zawodów eliminacyjnych jego dwaj koledzy stanęli na podium i również pojadą do Łodzi. Są nimi: Alan Cieślak, który zajął drugie miejsce w kat. wag. 90 kg i Szymon Bieńkowski – trzeci w kat. wag. 60 kg. Trenerem trójki zawodników jest Tomasz Gadaj.

TS Gwardia Olsztyn

Troje olsztynian wywalczyło miejsca na podium. Druga była Gabriela Czyżewska (63 kg), a trzeci Jakub Kolos (66 kg). Oboje zdobyli przepustki na OOM. Trzecie miejsce zajęła również Joanna Grudzińska (+70 kg) i została pierwszą rezerwową.

Shamo Ełk

Z czwórki ełczan troje wywalczyło awans. Pierwsze miejsce zajęła Maja Gutowska -57kg drugie – Rafał Butyński -81kg i piąte Dawid Rafałowski -73kg Bernard Mik po pięciu pojedynkach zajął piątą pozycje w wadze -66kg jest pierwszym rezerwowym.

Gwardia Szczytno

Awans uzyskał wadze do 90 kg Wiktor Dodajewski. Okazał się w Gdańsku najlepszy, wygrywając dwie walki przed czasem. Jego koleżanka klubowa Maja Rykowska w wadze do 63 kg z bilansem jednego zwycięstwa i dwóch porażek zajęła ostatecznie piąte miejsce. Tym samym znalazła się na pierwszym miejscu listy rezerwowej kandydatów do startu w OOM..

Oficjalne wyniki

W eliminacjach do Ogólnopolskiej Olimpiady Regionu Północnego wystartowało 85 zawodników z 29 klubów. Oficjalne wyniki reprezentantów okręgu warmińsko-mazurskiego