III Mikołajkowy Turniej „Tomita Cup” – W imię filozofii „Rodzice dla swych dzieci”

W sobotę (8 grudnia) w hali CSB UKS TOMITA" po raz trzeci organizuje Mikołajkowy Turniej Judo dla Dzieci.  Do dnia dzisiejszego akces udziału zgłosiło 13 klubów z Polski i Rosji. 190 najmłodszych adeptów tej dyscypliny sportu będzie miało znakomitą okazję do zaprezentowania swych umiejętności przed rodzicami, trenerami, kibicami. Dla  większości będą to pierwsze oficjalne zawody, mamy nadzieję, że nie zabraknie im ducha  walki. Turniej ten to nie tylko zmagania na macie liczymy na dobrą zabawę. Dopingować zawodnikom będzie sam św. Mikołaj. Uroczysty start godz. 11.00.Patronat honorowy nad imprezą objęli: prezes PZJudo Wiesław Błach oraz Prezydent Miasta Elbląga Grzegorz Nowaczyk.

 

Jest to dla samego klubu bardzo ważne wydarzenie, które jest świadectwem aktywnej działalności na rzecz dzieci i młodzieży Elbląga. W związku z tym poprosiliśmy Panią prezes Tomity Wiolettę Kołtunowska o zaprezentowanie klubu w przeddzień tej pięknej imprezy.

Uczniowski Klub Sportowy „TOMITA” powstał w 1999 r – mówi Pani Prezes Dla nazwy klubu nazwiska użyczył Hiromi Tomita – trener polskiej kardy w latach 70, chętnie spotykający się z nami jeśli tylko jest taka możliwość.

Nowy zarząd (od 2009r) zmienił nieco formułę działalności klubu. Hasło wymyślone przez jedną z mam „RODZICE DLA SWYCH DZIECI” zmotywowało szerokie grono rodziców do pracy na rzecz klubu, a co za tym idzie pracy dla własnych dzieci. W codzienną działalność klubu wpisały się nie tylko zajęcia na tatami czy wyjazdy na turnieje, ale również inne inicjatywy. Należą do nich obozy zimowe i letnie, organizacja Dnia Dziecka – jako imprezy integracyjnej dla rodzin i przyjaciół, organizacja obchodów Światowego Dnia Judo, Mikołajki, organizacja turnieju dla dzieci, udział w akcji WOŚP. Tradycją stał się dla nas również rokroczny wyjazd na Puchar świata w judo organizowany w  Warszawie.

Każdemu naszemu działaniu przyświecają trzy cele – rozwój młodego pokolenia, popularyzacja judo, promocja miasta i regionu. Obecna trudna sytuacja nie sprzyja rozwojowi sportu. My jednak nie możemy narzekać. Źródłem powodzenia jest praca. Wiemy, że jeśli będziemy działać i pokazywać to co robimy to zawsze znajdzie się ktoś (osoba prywatna czy firma) kto to doceni i wesprze. Zawsze możemy też liczyć na władze miasta Elbląga. Bardzo ważne jest dla mnie, jako prezesa klubu, to aby słuchać innych. W każdej naszej inicjatywie ogromną rolę odgrywają rodzice, których w klubie mam świetnych.

Klub nasz zrzesza dzieci i młodzież w wieku od 4 do 20 lat, trenujących w 4 grupach wiekowych,  mamy również grupę amatorską, w której  na macie sprawdzają się rodzice i przyjaciele klubu. Od października tego roku w Żurawcu k/Elbląga otworzyliśmy filię naszego klubu. Wyszliśmy na przeciw potrzebom dzieli i młodzieży oraz rodziców mieszkających poza miastem. stworzyliśmy tam dwie dodatkowe grupy. Na dzień dzisiejszy klub liczy 112 zawodników. opiekę trenerską i wychowawczą nad nimi sprawują dwaj świetni i niezastąpieni trenerzy – Paweł Stoba – pracujący z grupami młodszymi oraz Zbigniew Wołoszyn – trener zawodników starszych. Zajęcia prowadzone są w trzech salach. Zawodnicy są z nami najczęściej do momentu pójścia na studia, później kontynuują treningi w klubach akademickich. Cieszymy się, że nie przerywają tej przygody.

Judo – to sport, a w sporcie bywa różnie. Nie zawsze udaje się osiągnąć sukces w postaci medalu. Dla nas najważniejsze jest to, że młodzi ludzie chcą się spotykać, rozwijać, bawić. Uważam, że wynik przyjdzie sam. Dla jednego będzie to zwycięstwo na turnieju, dla drugiego przezwyciężenie własnych słabości, czy wzmocnienie kondycji fizycznej.

Każdego roku organizujemy Klubową Galę Sportu na której dziękujemy zawodnikom i rodzicom za pracę, osiągnięte sukcesy, zdobyte wyniki – i nie tylko te czysto sportowe.

Od redakcji. Dla Tomity Turniej Mikołajkowy jest sportowym świętem. Z tej okazji życzymy władzom klubu, trenerom, zawodnikom i rodzicom wszystkiego najlepszego. Ze swej strony możemy zapewnić, że o osiągnięciach judoków piszemy z największą przyjemnością. Bo sport to nie tylko medale i mistrzostwa, to również pasja, przyjemność i wychowanie. Tomita jest najlepszym przykładem realizacji tych zadań…

{AdmirorGallery}tomit7{/AdmirorGallery}

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x