IJF Grand Prix Jeju 2014 – Maciej Sarnacki znów na podium

W dalekiej Korei walczyli w sobotę (29 listopada) dwaj judocy olsztyńskiej Gwardii: Kamil Kozłowski (90 kg) i Maciej Sarnacki (+100 kg). Turniej IJF Grand Prix Jeju był mocno obadzony. Startowali nie tylko mocni jak zwykle Azjaci, przybyło też sporo Europejczyków, bo każdy gromadzi punkty to rankingu. Znów świetnie spisał się Maciej Sarnacki, który zdobył brąz wygrywając trzy walki. Przegrał tylko w półfinale z Koerańczykiem.

Olsztynianin okazał się najlepszy w grupie zwyciężając przed czasem Chińczyka Jian Liu i reprezentanta Mongolii Temuulena Battulgę. W półfinale nie sprostał zawodnikowi gospodarzy Sung-Min Kimowi, w finale odniósł niezwykle cenne zwycięstwo nad Rosjaninem Sergiejem Kasayevem.

Oprócz wielu punktów do rankingu (Maciej jest już w czołowej dwudziestce) czołówka każdej kategorii otrzymała niemałe premie finansowe.

Trener i ojciec zarazem Wojciech Sarnacki mimo brązowego medalu nie był w pełni zadowolony z występu Maćka.

– Nadal nie wykorzystuje wszystkich mozliwości, a te sa ogromne – twierdzi. Swojej siły fizycznej i szybkości nie potrafi przełożyć na większą skutecznośc. Chyba w jeszcze większym stopniu trzeba się skupić na treningu mentalnym, przełamywaniu barier psychologicznych.

Kamil Kozłowski dobrze rozpoczął rywalizację od wygranej na Koreańczykiem Insugiem Lee, ale w drugie walce grupowej uległ Hiszpanowi Davidowi Ruizowi i został wyeliminowany. Ale jedna wygrana walka dała mu sporo punktów do rankingu. Był w trzeciej setce. Awansował na 140 miejsce. Daleko, ale warto pamiętać, że nie uczestniczy w wielu imprezach rankingowych. Pobyt w Korei i Japonii jest dla niego szansą podciągnięcia się w klasyfikacji, ale jeszcze ważniejsze jest zdobycie nowych doświadczeń, bo Kamil to zawodnik o dużych możliwościach. Dobrze sie stało, że dostrzegł to Urząd Marszałkowski, który w części sfinansował tę wyprawę.

Za kilka dni turniej w Japonii jeszcze wyższej rangi i zapewne w jeszcze mocniejszej obsadzie.

Wyniki

Waga 90 kg

KOZLOWSKI, Kamil (Polska Gwardia Olsztyn)

Grupa

LEE, Insung (Korea) zwycięstwo 10:0

RUIZ ZAJAC, David (Hiszpania) porażka 0:7

Waga +100 kg

SARNACKI, Maciej (Polska, Gwardia Olsztyn)

Grupa

LIU, Jian (Chiny) 10:0

BATTULGA, Temuulen (Mongolia) 10:0

Półfinał

KIM, Sung-Min (Korea) 0:10

o 3 miejsce

KESAEV Sergey (Rosja)10:0

{AdmirorGallery}koera29{/AdmirorGallery}

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Gwardia Olsztyn Judo Kamil Kozłowski Maciej Sarnacki Olsztyn

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x