Judo Camp U-17: „Szlifujmy talenty” Elbląg 2012 – Korepetycje u wielkich mistrzów

W dniach 4-6 stycznia odbył się na hali CSB przy ul. Grunwaldzkiej pod patronatem Polskiego Związku Judo a zorganizowany przez Olimpie Judo Elbląg JUDO CAMP U17 pod hasłem: „Szlifujemy talenty – poszukujemy mistrza”. Treningi prowadziły gwiazdy polskiego judo: Aneta Szczepańska - srebrna medalistka Igrzysk Olimpijskich, Robert Krawczyk, Mistrz Europy, olimpijczyk i obecnie czynny reprezentant naszego kraju oraz yrenerzy kadry narodowej kategorii wiekowej U17 – Joanna Majdan i Janusz Piechna. Na tatami w Elblągu trenowało ponad 200 zawodników.

 

Przyjechali do nas zawodnicy z Czech, Rosji i Litw oraz zawodniczka z Berlina, niestety już w pierwszym dniu kontuzja uniemożliwiła jej dalsze treningi. Przybyli polscy judocy z Gdańska, Gdyni, Torunia, Bydgoszczy, Łodzi, Włocławka, Płocka, Warszawy, Międzyrzecza Podlaskiego, Modliborzyc, Białegostoku, Braniewa, Skaryszewa, Wrocławia, Poznania, Lublina. W treningach uczestniczyli także zawodnicy z elbląskich klubów Truso i Tomita.

Otwarcia zgrupowania dokonał Prezydent Miasta Elbląg pan Grzegorz Nowaczyk, który przywitał trenerów, zawodników i przybyłych gości. Na otwarcie nasi mistrzowie wykonali krótki pokaz swoich umiejętności. Miło, że odwiedziła zgrupowanie liczna grupa młodzieży i kibiców. W ciągu trzech dni zawodnicy doskonalili swoje umiejętności techniczne i zdobywali nowe doświadczenia podczas walk treningowych. Robert Krawczyk opowiedział o zasadach żywienia w sporcie. Atrakcją campu była walka mistrza Roberta Krawczyka z elbląskim zawodnikiem Oskarem Krawczykiem. Oskar pokazał że żaden mistrz nie jest mu straszny.

Nabyte umiejętności z pewnością zaowocują w zbliżających się zawodach w kraju i za granicą.  Cieszy fakt, że przybyło więcej zawodników niż w 2012 roku oraz obietnice przyjazdu w 2014! Organizatorzy dziękują wszystkim osobom które włożyły wiele trudu w przygotowania i przeprowadzenie zgrupowania.  Zapraszają trenerów i judoków w dniach 4-6 stycznia 2014 roku na JUDO CAMP ELBLĄG 2014!!!

Źródło: Olimpia Judo Elbląg

{AdmirorGallery}camp10{/AdmirorGallery}

Fot. Tomita Elbląg

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x