Judo to nie tylko walka – Gratulujemy prestiżowych awansów

W sobotę i niedzielę w hali Urania odbył się kurs form kata zorganizowany przez Komisję DAN Polskiego Związku Judo, Regionalną Komisję DAN i Warmińsko - Mazurski OZ Judo. W kursie udział wzięło 33 uczestników z takich ośrodków jak: Olsztyn, Elbląg, Ostróda, Szczytno, Ełk, Płock, Bydgoszcz, Piła, Toruń. W sobotę uczestnicy cały dzień szkolili się na macie a wieczorem część z nich podeszła do egzaminu na wyższy stopień. W niedzielę kontynuowano część egzaminacyjną. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe certyfikaty udziału w kursie form kata.

 

Dla środowiska judo zdobywanie wyższych stopni jest rzeczą bardzo ważną, można powiedzieć prestiżową. Dlatego w kursie uczestniczyli nie tylko zawodnicy czynnie startujący w zawodach ale także ich trenerzy i osoby trenujące w tzw. trybie rekreacyjnym. Tutaj trenerzy nie mogli pozwolić sobie na pokazanie się przed swoimi zawodnikami ze słabej strony. Nie było więc zaskoczeniem że ich pokazy były bardzo świetnie przygotowane, tym bardziej że zdawali na stopień 3 Dan i 2 Dan – a to już zobowiązuje do perfekcji.

Najwięcej osób zdawało egzamin na pierwszy stopień „mistrzowski” a dwie osoby zdawały na kolejny stopień „uczniowski”.

Wyższe stopnie uzyskały n/w osoby z naszego regionu (kolejność alfabetyczna):

Stopnie Mistrzowskie:

3 Dan:

1. Bońkowska Małgorzata – Olsztyn

2. Sosnowski Krzysztof – Ełk

3. Wołoszyn Zbigniew – Elbląg

2 Dan:

1. Bońkowski Szymon – Olsztyn

2. Dąbrowska Paulina – Ostróda

3. Skarżyński Karol – Ełk

1 Dan:

1. Bońkowska Paulina – Olsztyn

2. Giłowejno Arkadiusz – Olsztyn

3. Giłowejno Sebastian – Olsztyn

4. Kamiński Andrzej – Olsztyn

5. Lipiński Sebastian – Szczytno

6. Łoś Adrian – Elbląg

7. Majewski Piotr – Elbląg

8. Najmowicz Łukasz – Olsztyn

9. Predel Mateusz – Elbląg/Szczytno

10. Stanicki Tomasz – Elbląg

11. Witkowski Kacper – Olsztyn

Stopnie Uczniowskie:

2 Kyu:

1. Spychała Bartosz – Ostróda

3 Kyu:

1. Łukasz Filipowiak – Ostróda

{AdmirorGallery}kata11{/AdmirorGallery}

W UKS Tomita szczególna satysfakcja

W UKS Tomita Elbląg po szkoleniu i egzaminach panowała szczególna satysfakcja, bowiem do Olsztyna wybrała się liczna grupa w osobach: Zbyszek Wołoszyn, Paweł Stoba, Jarek Kołtunowski, Piotr Majewski, Adrian Łoś, Tomek Stanicki, Bartosz Bandurski, Ola Kołtunowska i Daniel Talarski. Z relacji uczestników wiemy , że szkolenie było bardzo efektywne. Jego zwieńczeniem były egzaminy na kolejne stopnie judo. Przechodzimy więc do meritum i z wielką satysfakcją przekazujemy informację, iż Trener Zbyszek zdobył 3 DAN (SANDAN), z kolei Piotrek, Adrian i Tomek uzyskali pierwszy stopień mistrzowski  1 DAN (SHODAN).

Trener Zbyszek nie krył swojej wielkiej satysfakcji i dumy z faktu, że wszyscy jego podopieczni zdali egzamin. Jak sam mówi stres był ogromny podczas egzaminów podopiecznych i dużo większy niż w momencie kiedy sam stawał przed komisją. Padło też pod jego adresem wiele ciepłych i miłych słów  ze strony członków komisji i trenerów w uznaniu ogromnego zaangażowania w przygotowanie tak licznej grupy podopiecznych do egzaminu.

W dniu dzisiejszym szczególne słowa podziękowania należą się trenerowi Pawłowi, który poświęcając swoje mięsnie i kości występował w roli UKE dla wszystkich zdających. Jego wkład w końcowy sukces jest nieoceniony. Dziękujemy Paweł!!!

Serdecznie gratulujemy trenerom i zawodnikom!

{AdmirorGallery}tomit11{/AdmirorGallery}

FOTO – Ola Kołtunowska

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x