Kaliningradzki wypad dzieci – O nagrodę Mistrzów Sportu

W kaliningradzkim kompleksie sportowym „Rosja” odbył się międzynarodowy turniej judo dzieci. Nie zabrakło reprezentantów naszego regionu z Braniewa i Elbląga, i Olsztyna którzy od dawna współpracują ze swymi kolegami z Kaliningradu. Judocy Tomity, Zatoki i Gwardii pokazali się z jak najlepszej strony, aż siedmiokrotnie stawali na najwyższym stopniu podium. Wrócili do domów z pięknymi pamiątkami.

 

 

Wyniki

 

Tomita Elbląg

Alicja Dudek – złoty medal

Kacper Wojciechowski – złoty medal

Maciej Zdun – złoty medal

Dawid Kaska – srebrny medal

Piotr Popko – brązowy medal.

Niestety pozostałej czwórce (Magdalenie Dębowskiej, Dawidowi Kobus, Piotrowi Bąk, Bronkowi Wielesik) mimo wielkiego zaangażowania nie powiodło się, swoje walki zakończyli na eliminacjach.

 

Zatoka Braniewo

Rocznik 99-00

Wiktor Kumidor –złoty medal

Szymon Gajewski – złoty medal

Piotr Wieczorkiewicz – złoty medal

Hubert Wróblewski – 5 miejsce

Rafał Janicki – 5 miejsce

Udział w eliminacjach: Tomasz Wersocki

Rocznik 01-02

 Joanna Wolak – srebrny medal

Ola Dąbrowska – brązowy medal

Udział w eliminacjach: Dawid Koniuk

 

Gwardia Olsztyn

Rocznik 1999-2000

Piotr Dondalski – srebrny medal

Szymon Przybyłowicz – brązowy medal

Przemysław Orzoł – 9 miejsce

Rocznik 2001-2002

Bartosz Przybyłowicz – złoty medal

Grzegorz Zdrada – 5 miejsce

Jan Pietruszka – 9 miejsce

 Udział: Monika Zdrada, Kacper Krasowski, Mateusz Zubalski, Filip Rzońca. Niestety przegrali, ale za to po bardzo dobrych walkach – szczególne słowa uznania dla Moniki Zdrady która bardzo świetnie rywalizowała z chłopcami, bowiem organizator nie przewidział osobnej kategorii dla dziewcząt. Mam nadzieję że jeszcze o niej usłyszymy dużo dobrego.

 

Opinia prezesa Warmińsko-Mazurskiego Związku Judo I trenera Gwardii Andrzeja Grudzińskiego

Zawody bardzo sprawnie przeprowadzone, obiektywne sędziowanie i wspaniałe otwarcie (oni jednak potrafią to świetnie zrobić) wpłynęło na bardzo miłe wspomnienia z Kaliningradu. Mam nadzieję że udało nam się nawiązać dłuższą współpracę bowiem reprezentacja z Kaliningradu przyjedzie 7 maja do Elbląga na Turniej im. Misiuka oraz we wrześniu na Memoriał J. Matrackiego i w grudniu na Otwarte Mistrzostwa Olsztyna dzieci – Turniej Mikołajkowy. Jesteśmy w zasadzie już umówieni na wspólne zgrupowanie w
Jakubowie koło Mrągowa w sierpniu. Dojedzie do nas także ekipa z Grodna (Białoruś). Dostaniemy na to przedsięwzięcie dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego na pobyt ekip zagranicznych. Bardzo zależało mi na tych wymianach bowiem są to ekipy bardzo dobrze wyszkolone technicznie i wspólne zajęcia z całą pewnością wpłyną korzystnie na naszych zawodników. Dodatkowo reprezentacja juniorów z naszego województwa wybiera się na 9-dniowy camp do Grodna z którym podpisałem umowę o współpracy na
najbliższe 2 lata. Wszystko to byłoby niemożliwe lub w znacznym stopniu ograniczone gdyby nie pomoc Pani Beaty Kłosińskiej z Braniewa, za którą jej bardzo, bardzo dziękuję.

{vsig}judo3{/vsig}

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x