Letnia Uniwersjada Shenzhen 2011 – Drugi medal Maćka był tuż tuż…

Maciej Sarnacki miał apetyt na drugi medal Letniej Uniwersjady w Shenzhen. Po srebrnym zdobytym w rywalizacji indywidualnej kategorii +100 kg, olsztynianin był bardzo bliski podium także w turnieju drużynowym. Niestety w decydującym spotkaniu o brązowy krążek Polacy ulegli Ukraińcom 2:3. Warto dodać, że w tym turniej występowali w 4-osobowym składzie, oddając zawsze jedną walkę walkowerem. Bilans Maćka w tym turnieju to trzy zwycięstwa i jedna porażka.

Trudno o zwycięstwa, gdy wychodząc na matę przegrywa się już 0:1. W pierwszych spotkaniach nie było to jeszcze tak uciążliwe, bowiem rywale nie przedstawiali tak wysokiej klasy , a i  sił było więcej, stąd gładkie zwycięstwa: nad USA (4:1) i Gruzją (3:2). Półfinałowa potyczka z Japonią była meczem do jednej bramki. Porażka 0:5 i wszystkie pojedynki przegrane przed czasem. Ponieważ z Azjatami nie było najmniejszych szans na zwycięstwo, Polacy rezerwowali energię na decydujące spotkanie o brązowy medal, a przyszło im walczyć z Ukrainą. Na macie było 2:2, a zadecydował stracony punkt walkowerem. Mamy więc piąte miejsce, na pewno wysokie, ale liczyliśmy na więcej.

Z taką myślą walczył Maciej Sarnacki, który na Uniwersjadzie był w bardzo dobrej dyspozycji. Nie wystawiono go do turnieju open, bo stawiano na turniej drużynowy. I nie było to chyba najlepsze rozwiązanie, bowiem olsztynianin w rywalizacji indywidualnej miał duże szanse na kolejny medal. Jedno jest pewne. W Chinach zaprezentował się z jak najlepszej strony i powinien w najbliższych sezonach dostarczyć nam wielu chwil radości.

Turniej drużynowy:

II runda

Polska – USA 4:1 ( Maciej Sarnacki – Ajax Tadehara – zwycięstwo ippon)

1/4 finału

Polska – Gruzja 3:2 (Maciej Sarnacki – Archil Saginadze – zwycięstwo ippon)

1/2 finału

Polska – Japonia 0:5 ( Maciej Sarnacki Ryunosuke Hage – porażka ippon)

o brąz

Polska Ukraina 2:3 ( Maciej Sarnacki – Razmik Tonoyan – zwycięstwo ippon)

Kolejność turnieju:

1 Japonia

2 Francja

3 Korea Płd

3 Ukraina

5 Polska

5 Kazachstan

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x